Ispanų senjorai išėjo į gatves: reikalauja didesnių pensijų

2Ispanija (1)018-03-25

Dešimtys tūkstančių Ispanijos pensininkų praėjusią savaitę rinkosi į demonstracijas reikalaudami infliaciją atitinkančio pensijų augimo. Vyriausybės taupymo politika pasipiktinę senjorai sutartinai net 86 Ispanijos miestuose pasisakė prieš juokingą valdžios nustatytą pensijų „didinimo“ planą, kuris 2018-aisiais siekia vos 0.25 procento.

Ispanų pensininkai nepabūgo šalto oro ir lietaus tam, kad išreikštų griežtą savo nepritarimą Mariano Rajoy Vyriausybei. Senjorai mitinguose buvo nešini plakatais su užrašais „Apsaugokime pensijas Konstitucijoje“, „Ne 0.25 procentams! Mes – prieš vargo pensijas“ ir pan. Vieningai demonstracijoje žygiuojančioje minioje buvo girdimi raginimai atsistatydinti Mariano Rajoy ir kaltinimai, kad „korumpuoti vagys savinasi mūsų pensijas“.

Ispanija (2)Demonstracijas organizavusių profesinių sąjungų lyderiai demonstracijoje išryškino, kad mitingais ir protesto akcijomis įvairiuose šalies miestuose pradedamas „sprogimas visuomenėje“. Tai esanti politinės krypties pakeitimo provokacija, raginant atsigręžti į senstančios Ispanijos socialines problemas. Tuo tarpu socialistų partijos lyderis Pedro Sanchez pareiškė, kad M. Rajoy Vyriausybė įsipareigojo užtikrinti ispanų senjorams orias pensijas, tačiau nedaro nieko, ką žadėjo.

Pensijų klausimas Ispanijoje yra itin aktualus. Ekspertai jau prieš kurį laiką aiškiai perspėjo apie nuolat senstančios Ispanijos demografiją ir ateityje šios šalies laukiančias problemas. Ispanijoje kaip ir didelėje dalyje kitų Europos šalių visuomenė sensta: čia vis mažėja darbingo amžiaus asmenų, kurie ir sudaro nacionalinį pensijų fondą, kai tuo tarpu pensininkų skaičius vis auga.

PIspanija (3)raėjusios savaitės demonstracijos yra jau keletą savaičių vykusių protestų prieš mažas pensijas Ispanijoje kulminacija. Profesinės sąjungos įspėja, kad protestai tęsis ir toliau. Jie vyks tol, kol kasmetis pensijų didinimas atitiks infliacijos augimą ir leis pensininkams oriai gyventi iš to, ką patys savo jėgomis užsidirbo sąžiningai mokėdami mokesčius savo šaliai, kuri jais visiškai nebenori rūpintis.

Parengta pagal wsws.org ir nydailynews.com inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *