AKTUALU VAIRUOTOJAMS: derinamas dienpinigių ir kitų tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo pakeitimas

Vairuotojas2018-04-23

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagaliau atsižvelgė į nuolatinius paklausimus ir pastabas dėl neaiškaus dienpinigių už komandiruotes dydžio nustatytymo tvarkos. Dabar esamas teisinis reglamentavimas neužkerta kelio darbdavių piktnaudžiavmui sumažinant vairuotojų dienpinigius iki tokio dydžio, kuris nepadengtų darbuotojo realių komandiruotės išlaidų. Todėl dienpinigių dydį siūloma nustatyti ne mažesnį kaip 50 procentų patvirtintų maksimalių dienpinigių dydžio.

Pagal dabartinį reglamentavimą darbdavys gali mokėti mažesnius dienpinigius, jeigu tai numatyta kolektyvinėje ar darbo sutartyje. Dienpinigių dydį tokiu atveju lemia darbuotojo ir darbdavio susitarimas, o apribojimo, kad dienpinigių norma negali būti mažesnė kaip 50 procentų patvirtintos dienpinigių normos, nuo praėjusių metų liepos 1 d. teisės aktuose nebeliko. Tuo tarpu su profesinėmis sąjungomis derinamu nutarimo projektu siūloma grąžinti anksčiau galiojusią nuostatą, pagal kurią kolektyvinėje ar darbo sutartyje nustatyti dienpinigių dydžiai negali būti mažesni kaip 50 proc. LR Vyriausybės patvirtintų maksimalių dienpinigių dydžių.

Komandiruotės į užsienj dienpinigiu normas ir ju mokėjimo tvarką nuo 2017 m. liepos 1 d. nustato LR Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ (LR Vyriausybės 2017 m. birželio 28 d. nutarimo Nr. 523 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimo Nr. 526 „Dėl Tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo biudžetinėse istaigose taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ redakcija) patvirtintas Maksimalių dienpinigių dydžių sąrašas ir Dienpinigių mokėjimo tvarkos aprašas. Vadovaujantis Dienpinigių mokėjimo tvarkos aprašo 2 punktu, dienpinigiai apskaičiuojami pagal patvirtintus maksimalius dienpinigių dydžius arba mažesnius dienpinigių dydžius, jeigu mažesni dydžiai numatyti kolektyvinėje sutartyje ar darbo sutartyje.

Bendru socialinių partnerių sutarimu Lietuvos Respublikos Trišalės tarybos 2018 m. kovo 13 d. posėdyje ir 2018 m. vasario 27 d. darbo grupės prie Trišalės tarybos krovinių pervežimo kelių transportu tarptautiniais maršrutais darbuotojų problemoms spręsti posėdyje buvo nutarta pritarti Nutarimo projektui. Nutarimas dėl dienpinigių nustatymo ne mažesniu kaip 50 proc. dydžiu nuo maksimalaus nustatyto dienpinigių dydžio numatytas įsigalioti jau birželio 1 d.

LPS „Sandrauga“ pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *