Minėsime Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną

DSS diena2018-04-25

Šiemet Balandžio 28-oji – Tarptautinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena – pirmą kartą kaip oficiali data švenčiama ir Lietuvoje. Tai ypač svarbi diena, ne tik kiekvienam dirbančiajam, bet už saugias bei sveikas jų darbo sąlygas kovojančioms profesinėms sąjungoms. Saugus darbas – neatsiejama visaverčio darbo dalis, o kiekvieno žmogaus gyvybė ir sveikata darbe turi būti ypatingai saugomos.

Visaverčiu darbu negalime laikyti tokio darbo, kuris yra kad ir solidžiai apmokamas, tačiau nesaugus. Dirbdamas tokį darbą žmogus rizikuoja brangiausiu savo turtu – sveikata. Kiekvienas svarstantis ar imtis geriau apmokamo, tačiau rizikingo darbo, turėtų prisiminti, kad sveikatos, o tuo labiau gyvybės už jokius pinigus nenusipirksi. Tuo tarpu pinigus gali uždirbti, o darbą – gauti. Rizikos darbe neatperka ir darbas laisvomis sąlygomis, kaip ir geros darbo sutarties sąlygos. Jei darbas bet kokia forma kenkia dirbančiojo gerovei, tokio darbo taip pat negalima laikyti visaverčiu.

Telieka apgailestauti, kad šios teorinės tiesos mūsų šalyje prasilenkia su darbo praktika. Kasmet Lietuvoje net apie 4000 žmonių darbe patiria nelaimingus atsitikimus. O kiek dar nelaimingų atsitikimų darbe lieka nuslėpti, kad išsaugoti „gerą“ darbo vietą? Kyla pagrįstas klausimas, ar tokias rizikingas darbo vietas iš viso verta saugoti… Dar apie 200 dirbančiųjų Lietuvoje kasmet žūsta arba sunkiai susižaloja darbo vietoje. Na, o per visą ataskaitinį 1992–2017 m. laikotarpį Lietuvoje darbe žuvo ir sužalota apie 83 tūkst. žmonių. Beveik tiek pat gyventojų yra Panevėžyje.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) džiaugiasi į oficialių atmintinų datų sąrašą įtraukta Tarptautine darbuotojų saugos ir sveikatos diena ir kaip ir kasmet įvairiais renginiais skatina darbdavius bei jų darbuotojus ypatingą dėmesį skirti nelaimių prevencijai darbe. Taip pat skatinama žinių apie saugų darbą sklaida, dirbantieji skatinami aktyviai įsitraukti ugdant ir įtvirtinant saugaus darbo kultūrą mūsų šalyje, kurioje neretas laike sustingęs darbdavys vis dar įsitikinęs, kad žmonės jam turi dirbti bet kokiomis sąlygomis, už dyką bei už visa tai dar ir padėkoti.

Tarptautinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną populiarinti siekiantys VDI inspektoriai pavasario konsultacijų metu vyksta į įvairias vietoves, savivaldybes, seniūnijas, susitinka su įmonių, padalinių vadovais, specialistais, darbuotojais, konsultuoja darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais. Nuorodoje kviečiame susipažinti su visų šia proga įvairiuose šalies miestuose vykstančių Valstybinės darbo inspekcijos renginių grafiku.

 Parengta pagal VDI ir LPS „Sandraugos“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *