Savaitgalį praleiskim turiningai!

 2013-07-05

Pirmininkavimo ES Tarybai pradžios renginiai, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai skirti minėjimai bei koncertai- panašu, kad Lietuvai iš ties didus ir svarbus metas.

Šia proga jau nuo vakar dienos prasidėjo įvairių renginių maratonas.

Šiandien į Vilnių atvyksta Europos Komisija, o vakare Vilniaus universiteto Didžiajame kieme bus surengtos pirmininkavimo iškilmės. Jau nuo liepos pirmosios dienos Lietuva pradėjo svarbų valstybei etapą- pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

Tiek daug apie tai kalbama, kad tikriausiai nei neverta priminti, kad Lietuva pirmininkavimo metu, atkakliai sieks finansinio stabilumo, ekonomikos augimo, jaunimo nedarbo mažinimo.

Belieka tik tikėtis, kad priemonės, kurių žadama imtis, užtikrins skaidrų 6-ių mėnesių pirmininkavimą ir mūsų valstybė pajus jo naudą ir reikšmę.

Lietuviai darbšti tauta, todėl tikimės, kad žmonės, kurie intensyviai darbuosis šiuo laikotarpiu, išreikšdami savo kompetenciją, ne tik pagerins Lietuvos situaciją, tačiau Lietuvos vardu sulauks Tarybos padėkų ir pagyrimų.

Negalima nepaminėti, dar vieno, ir jau tik mūsų valstybei svarbaus įvykio, tai Valstybės dienos (Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos).

1253 metais liepos 6-ają, buvo karūnuotas vienintelis Lietuvos karalius- Mindaugas. Ir nors istorikai nėra linkę sureikšminti šio įvykio, tačiau neabejotinai tai labai svarbus įvykis mūsų šaliai.

Šventės proga įvairiuose miestuose ir miesteliuose bus rengiami koncertai, o Vilniuje kaip sąsaja su šia diena, įvyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atidarymas.

Tiek įvairių renginių, kad tikrai verta pasivartyti renginių kalendorių ir sudalyvauti kuo daugiau iš jų.

Na, o LPS „Sandrauga“ taip pat jau turi planų. Gal kiek mažiau išreklamuotas ir blogiau žinomas, tačiau nė kiek ne mažiau reikšmingas ir įdomus renginys, pasauliniu mastu, laukia Ignalinoje.

Čia gegužės14d. Į Lietuvą buvo atgabenti pirmieji raketų varikliai. Ilgą leidimų gavimo, darbų saugos mokymų ir bandymų etapą vainikuos jau rytoj vyksiantis paskutinysis etapas- pirmųjų Lietuvoje mokomųjų palydovų „CanSat“ raketų ir be piločių orlaivių konkurso finalas. Finalo metu planuojami skrydžiai į 1-1,5 km aukštį.

Panašu, kad laukia neįtikėtinas reginys. Konkurso organizatoriai tikisi, kad praktinė šio konkurso veikla ir skrydžiai paskatins jaunimą domėtis tiksliaisiais mokslais ir prisidės prie aukštųjų technologijų vystymosi Lietuvoje. Kadangi, tikslieji mokslai be galo svarbūs, ir juos pasirenkant laukia puikios darbo perspektyvos,to tikimės ir mes.

Taip pat aplankysime Kernavėje vyksiantį XIV tarptautinį eksperimentinė archeologijos festivalį „ Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“.

Laukia turiningas savaitgalis.

O ką veiksite Jūs?

 

Gero, turiningo, švietėjiško bei saulėto savaitgalio!

D.L.

 

 

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *