Gegužės 1-ąją šventėme Vilniuje

20180501_1209222018-05-02

Su ištikimiausiais profsąjungiečiais dalyvavome Tarptautinės darbininkų dienos minėjime sostinėje. Šventė buvo išskirtinio modernaus formato. Atsisakyta tradicinių eitynių su skanduotėmis ir mitingavimo. Vietoje jo pasirinkta programa su koncertais, diskusijomis, pramogomis. Gausiai į Darbo dienos minėjimą susirinkę dalyviai buvo vaišinami kareiviška koše, kava, arbata. Gegužės 1-osios renginyje „Sandrauga“ dalyvavo kartu su kitomis respublikinėmis profesinėmis sąjungomis. nuotaikingą šventę vainikavo įvairiaspalvių balionų paleidimas į dangų. Jis simbolizavo siekį ir Lietuvoje pagaliau sulaukti europinių atlyginimų.

Šių metų Darbininkų šventės šūkių pasirinkta iniciatyva „Lietuvai reikia atlyginimų didinimo“. Šventę organizavusios respublikinės profesinės sąjungos akcentavo Lietuvos darbo rinkoje tvyrančią atlyginimų problematiką, kai darbo užmokestis yra užsistovėjęs vietoje, nors prekių ir paslaugų kainos nuolat kyla, šalyje siautėja infliacija, o žmonės ir toliau būriais plūsta į užsienį. Šiai situacijai pakeisti Gegužės 1-osios šventėje susivienijo respublikinės profesinės sąjungos, tarp kurių yra ir „Sandrauga“.

20180501_133825Visos šventėje dalyvavusios profsąjungos turėjo po savo atskirą palapinę, kurioje šventės dalyviai ir praeiviai galėjo susipažinti su atskirų profesinių sąjungų veikla, gauti norimos informacijos darbo klausimais ir pasikonsultuoti su profsąjungų atstovais. Minėjimo dalyviai buvo vaišinami gardžia kareiviška koše, taip pat kava ir arbata. Šventėje be kita ko veikė ir vaikų erdvė, kur besilankantys tėveliai galėjo palikti savo atžalas.

Tuo tarpu ant scenos vyko koncertas. Jame pasirodė ne tik pop/rock grupė „Justin 3“, bet ir žavaus balso savininkė Vaida Ridikaitė. Emocingas ir dirbantiesiems aktualias dainas atliko grupė „Skyders“, na o renginį užbaigė „X faktoriaus“ dalyvis Deividas Valma, ant kojų sukėlęs net ir pasyviausius šventės lankytojus. Po muzikantų pasirodymų į dangų buvo paleisti įvairiaspalviai balionai. Šis simboliškas žingsnis išreiškė Lietuvos dirbančiųjų norą sulaukti atlyginimų didinimo ir pagaliau ne tik kainomis, bet ir darbo užmokesčiu prisivyti likusiąją Europą.

20180501_141514Tarp dainininkų pasirodymų nuotaikingos šventės vedėjai ant scenos kvietė ir profesinių sąjungų bei kitų organizacijų atstovus. Tarptautinio Gegužės 1-osios minėjimo Vilniuje metu vyko net dvi viešos diskusijos. Viena iš palietė bendraeuropinę problematiką ir vadinosi „Piliečių iniciatyvos keičia ES“, o antrojoje buvo aptarta profesinių sąjungų reikšmė pilietinėje visuomenėje apskritai.

Diskusijų dalyviai įvairių respublikinių profsąjungų atstovai konstatavo, kad vien tik tas faktas, jog profesinės sąjungos surengė bendrą modernią europinę dirbančiųjų dienos paminėjimo šventę, liudija apie mūsų šalies profesinių sąjungų vienijimąsi. „Praėjo tie laikai, kai visi buvome atskirai. Šis gražus ir prasmingas Tarptautinės Darbo dienos paminėjimo renginys Vilniuje – tai mūsų šalies dirbančiųjų ir jų gynėjų bendruomeniškumo, vienybės ir solidarumo pavyzdys“ – neabejojo profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *