Kolektyvinių sutarčių sudarymo metas

20171106_121104(0)2018-05-22

LPS „Sandraugai“ pavasaris itin darbingas – pirmininkas Kęstutis Juknis kartu su profesinės sąjungos teisininkais vykdo kolektyvinių sutarčių derybas. Profesinių sąjungų padalinių nariams itin naudingas kolektyvines sutartis siekiama pasirašyti švietimo įstaigose, sporto mokyklose, savivaldybėse, priešgaisrinėse tarnybose, taip pat kaip ir privačiose įmonėse.

Daugelyje įstaigų vykstančios derybos dėl kolektyvinių sutarčių pasirašymo profesinės sąjungos „Sandrauga“ darbuotojų teisės specialistų darbotvarkę laiko įtemptą. Susitikimai su įvairių įstaigų vadovais ir profesinių sąjungų padalinių pirmininkais vyksta kone kiekvieną savaitę. Derybų metu įstaigų vadovams atsakoma į iškilusius klausimus, reikalui esant „Sandrauga“ pati duoda užklausimus atitinkamoms valstybės institucijoms dėl kolektyvinių sutarčių niuansų.

Kolektyvinių sutarčių derybos švietimo įstaigose vykdomos vadovaujantis šakine Lietuvos Švietimo ir Mokslo šakos kolektyvine sutartimi. Ją Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis kartu su kitų respublikinių švietimo profesinių sąjungų vadovais pasirašė dar 2017 m. lapkričio 17 dieną. Prieš pasirašant Švietimo šakos kolektyvinę sutartį buvo kreiptasi į profesinės sąjungos narių pedagogų bendruomenę su prašymu išsakyti savo nuomonę dėl kolektyvinės sutarties. Vadovaujantis jų teigiamus lūkesčius išreiškiančiais atsakymais ir suteiktu pasitikėjimo avansu ŠMM buvo pasirinkta pasirašyti kolektyvinę šakos sutartį. Jos pagrindu šiuo metu vykdomos kolektyvinių sutarčių derybos net keliose švietimo įstaigose, kur veikia LPS „Sandrauga“ padaliniai.

pasirasoJuknisBe švietimo įstaigų taip pat inicijuojamos ir įvairiuose etapuose yra pažengusios derybos dėl kolektyvinių sutarčių net keliose savivaldybėse bei savivaldybių įmonėse. Taip pat darbuotojams profesinės sąjungos nariams itin naudingas kolektyvines sutartis siekiama sudaryti ir privačiose įmonėse. Tiesa, sukalbamų ir savo darbuotojų interesais besirūpinančių darbdavių mūsų šalyje yra mažiau nei būtų galima tikėtis ir norėti.

LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis ragina švietimo įstaigų, savivaldybių įmonių ir kitų įstaigų vadovus svarstyti kolektyvinių sutarčių naudą rengiamuose susitikimuose ir pasinaudoti galimybe pagerinti savo darbuotojų padėti bei užtikrinti jų teises pasirašant kolektyvines sutartis. Taip prisijungsite prie gausios kolektyvines sutartis su visoje Lietuvoje darbuotojus teritoriniu ir šakiniu principu atstovaujančia profsąjunga „Sandrauga“ jau sudariusių įstaigų bei įmonių eilės.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *