„Sandrauga“ dalyvavo susitikime su Policijos departamento vadovybe

PD 05-232018-05-24

Pareigūnus gausiai visoje Kauno apskrityje atstovaujanti respublikinė Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ vakar viešėjo Policijos departamente. Čia vyko aktualus susitikimas su aukščiausia Policijos departamento vadovybe. Tai pirmas kartas vadovaujant Policijos generaliniam komisarui L. Pernavui, kai, pagaliau supratus socialinio dialogo svarbą, į derybas kviečiamos profsąjungos.

Susitikime buvo pakviesti dalyvauti Kauno apskrities Vyriausiajame Policijos komisariate dar praėjusių metų lapkritį įkurtos jungtinės profesinių sąjungų atstovybės nariai. Tarp jų – didžiausią pareigūnų ir policijos įstaigų darbuotojų skaičių Kauno apskr. VPK jungianti respublikinė profesinė sąjunga „Sandrauga“.

Vilniaus universiteto lektorė Vida Petrylaitė taip pat dalyvavo susitikime bei čia užtikrino socialinio dialogo vyksmą. Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos dar prieš susitikimą prašė būsimus dalyvius profsąjungų atstovus pateikti aktualius diskutuotinus klausimus ir temas, vykdant atstovavimą policijos įstaigose.

Reaguodama į tai ir atsižvelgdama į kasdienio profsąjunginio darbo praktiką ginant bei atstovaujant profesinės sąjungos narių pareigūnų interesus, „Sandrauga“ susitikimo metu aukščiausiai Policijos departamento vadovybei pateikė pasiūlymus dėl tarnybinių nuobaudų nagrinėjimo tvarkos pakeitimo.

PDPasak LPS „Sandrauga“ pirmininko Kęstučio Juknio, profesinė sąjunga pateikė šį siūlymą, nes manoma, kad profesinės sąjungos atstovas tarnybinių ginčų nagrinėjime turėtų dalyvauti nuo pat jo pradžios. Taip būtų užtikrintas pilnavertiškas profesinės sąjungos narių pareigūnų teisių gynimas jau pačioje proceso pradžioje, o ne jam jau įsibėgėjus.

Profesinė sąjunga „Sandrauga“ yra įsitikinusi, jog tai būtų protingiausias ir teisingiausias sprendimas, kuris dar labiau prisidėtų prie generalinio komisaro jau vykdomos socialinio dialogo su profsąjungomis vystymo. „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis džiaugiasi besikeičiančia Policijos departamento pozicija profsąjungų atžvilgiu ir tikisi tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo ir ateityje, suprantant, kad jis gali būti pasiektas tik nuolatinio dialogo būdu.

LPS „Sandrauga“ ir PD inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *