Įtemptas ketvirtadienis: derybos ŠMM ir LVK kongresas

DSC_02102018-05-25
Po ŠMM kolektyvinę sutartį pasirašiusių profsąjungų susitikimo su ministre, „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis buvo pakviestas dalyvauti Lietuvos verslo konfederacijos kongrese. Renginyje buvo įteikti apdovanojimai socialiai atsakingo verslo, partnerystės lyderio ir kitoms nominacijoms, o renginyje kartu su „Sandrauga“ viešėjo ir kitos respublikinės profsąjungos.

Vos prieš pusmetį pasirašytą Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį jau siūloma keisti. Dėl šios priežasties ŠMM Vilniuje vakar įvyko šakinę kolektyvinę sutartį pasirašiusių profsąjungų atstovų susitikimas su ministre. Derybų posėdyje „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis su kitais delegatais svarstė ne vieną kolektyvinės sutarties punkto keitimo klausimą.
ŠMM kolektyvinės sutarties pakeitimais siekiama sukurti prielaidas efektyvesniam pedagogų atstovavimui, taip pat gerinti mokytojų darbo ir kitas socialines sąlygas. Be kita ko dedami pagrindai kuriant teisines prielaidas, kad atsižvelgiant į ekonominę raidą, būtų gali nuosekliai didinti švietimo ir mokslo šakos darbo užmokestį.
DSC_0207Ketvirtadienį Vilniuje profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkui Kęstučiui Jukniui pratęsė Lietuvos verslo konfederacijos kongresas. Jo pradžioje vyko pristatymai, taip pat pasisakė ir sveikinimo žodė tarė pats premjeras Saulius Skvernelis. Pristatymuose buvo paliestos vykdomos reformos, mokesčių pertvarką, šešėlio naikinimo perspektyvos bei vyko diskusija: „Ar mokesčių ir pensijų reformos paskatins ekonomikos augimą?“
Lietuvos verslo konfederacijos kongrese ir apdovanojimuose kartu su „Sandrauga“ taip pat dalyvavo kitų respublikinių profsąjungų, Trišalės tarybos narių kaip „Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija“, „Solidarumas“ atstovai.
LPS „Sandrauga“ inf.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *