Kolektyvinė sutartis? „Tegu jie pasirašinėja, manęs nedomina.“

2013-05-29

Nedomina? O gal tiesiog nepakankamai informuotas apie ją esate?

Kiekvienas, normalus, legalus darbas yra pagrįstas teisinėmis normomis. Santykiai tokiame darbe taip pat reguliuojami įvairiais teisiniais būdais ir metodais, tačiau jau taip yra, kad darbuotojo statusas yra žemesnis negu darbdavio ( elementaru, kadangi vienas vykdo, kitas vadovauja ).

Tikriausiai daugelis sutiktų, kad kartais, siekiant sąžiningo ir teisingo darbo, būtina vienaip ar kitaip įtakoti darbdavį. Deja, atskiro darbuotojo galimybės daryti įtaką darbdaviui visada buvo labai menkos. O būti išgirstu visada lengviau kai esi ne vienas. Plačiau

Mažinamas darbuotojų skaičius. „Ar turiu šansą nebūti atleistųjų sąraše?“

2013-05-28

Tikriausiai daugeliui dažna ir atsibosta frazė:
Dėl pasaulinės finansų krizės ir dėl su ja susijusio gamybos nuosmukio dažniausiai darbuotojai atleidžiami iš darbo dėl etatų mažinimo. „
Nemalonu, kai tokia situacija paliečia kitą, o ką daryti, jei ir pats esate atleidžiamųjų sąraše?
Visada galima rasti sprendimo būdą, todėl svarbiausia reikia žinoti savo teises. Plačiau

Darbdavys nusprendė atleisti jus iš darbo? Be panikos… Atmintinė ko reiktų nepamiršti tokiu atveju

2013-05-27

Taigi, pabandykime įsivaizduoti. Savo darbovietėje dirbate jau ne dieną ir ne dvi, aplinka pažįstama, darbo pobūdis aiškus, puikiai atliekate savo pareigas, dėliojatės ateities darbus ir staiga, vieną dieną, įžengę į taip mylimą darbo vietą, pamatote viršininką, valdingai pasirėmusį į jūsų stalą, o rankose maskatuojantį baltą popieriaus lapą ir rašiklį.

Akivaizdu, ne piešimui šie daiktai skirti bus. Jums maloniai pranešama: „ Buvo malonu bendradarbiauti, bet nuo šiandien mūsų keliai skiriasi. Prašau parašyti prašymą jus atleisti iš darbo“.

Ką darote? Plačiau

„Matyti neteisybę ir tylėti – reiškia pačiam būti jos dalininku.“ Žanas Žakas Ruso

Gink savo darbo teises kartu su LPS „Sandrauga“

Informacija telefonu: 8-37-20 65 97