Monthly Archives: sausio 2017

Su Kauno miesto savivaldybe – dar viena byla

2017-01-31 Kauno apygardos administracinis teismas priėmė Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ skundą dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimo reorganizuoti dvi sporto mokyklas.  Tai jau ne pirma byla, kurioje profesinė sąjunga atkreipia dėmesį į aktyvių reformų sūkuryje „pasimetusias“ darbuotojų teises ir „nupūstus“ … Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Atostogų laikas tapo politikų įrankiu

2017-01-30 Po neseniai visuomenę sukrėtusios vaiko žūties, Premjeras nusprendė pasinaudoti Trišalėje taryboje vykstančiomis diskusijomis ir taip pademonstruoti socialinį jautrumą. Tačiau ar verta tikėti?

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Kodėl narystė profesinėje sąjungoje vis dar egzotika?

2017-01-28 Darbdaviai, kaip stipresnioji darbo santykių šalis yra linkusi darbuotojams sudaryti nepalankias darbo sąlygas, vėluoti mokėti atlyginimą, nutraukti darbo santykius neišmokant darbuotojui priklausančių išmokų ir pan. Tokiais atvejais darbuotojas jaučiasi užspeistas į kampą ir nežino kokių veiksmų reikėtų imtis. Paprasčiausias … Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Dar viena progresinių mokesčių idėja?

2017-01-27 Nors paprastai Seimui prakalbus apie progresinius mokesčius kyla daugybė diskusijų, paskutinis pasiūlymas nublanko kitų šalies įvykių fone. Siūloma skirtingas pajamas gaunantiems žmonėms taikyti skirtingus mokesčių tarifus. 

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Kova dėl trišalės tarybos įsibėgėja

2017-01-26 Dėl laisvos profesinių sąjungų atstovo vietos Trišalėje taryboje verda ginčai – net prisiminti prieštaringai vertinami profesinių sąjungų reprezentatyvumo kriterijai.

Posted in Uncategorized | Leave a comment