Monthly Archives: birželio 2017

Vairuotojo teisybės paieškos truko dvejus metus

2017-06-30 Ši istorija ne tik apie piktybišką darbdavio nenorą sumokėti savo darbuotojui priklausančio atlyginimo. Ji ir apie neveiksnią mūsų šalies teismų sistemą, dėl kurios tolimųjų reisų vairuotojas Ričardas buvo priverstas kone 2 metus bylinėtis su darbdaviu, pereinant visą kelią nuo … Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Aktualu: darbo laikas ir suminė jo apskaita nuo liepos 1 d.

2017-06-26 Sulig naujojo Darbo kodekso įsigaliojimu kiekvienas dirbantysis turėtų pasitikrinti savo darbo laiką, nes įsigalios suminė darbo laiko apskaita. Jos atveju maksimalus darbo per savaitę laikas – 52 val., o su papildomu darbu ir viršvalandžiais bus galima dirbti ir 60 val.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Streikai pasaulyje. Policijos atakos prieš taikius protestantus: sužeisti gydytojai, „bananai“ ir vandens patrankos.

2017-06-25 Šį kartą apžvelgiame Rytuose birželio mėnesį vykusius streikus. Pakistane beveik pusšimtis gydytojų sužeista per demonstracijos malšinimą, o Indijoje viešojo sektoriaus darbuotojų streiką policininkai stabdė „bananais“ ir vandens patrankomis.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

„Sandrauga“ prieš „Konsus“ advokatų kontorą: 1-0

2017-06-23 Nekasdienis atvejis, kad profsąjungos reikalavimu būtų nubaustas privatus advokatas. Tačiau šį kartą įvyko būtent taip, kai visai šalia „Sandraugos“ įsikūrusios kontoros „Konsus“ advokatui Ž. Kalinauskui „Sandraugos“ teisininkės Živilės Čeplauskės prašymu už bylos vilkinimą Kauno apylinkės teismas paskyrė baudą.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Trišalės tarybos posėdyje – K. Juknio siūlymas nedelsiant didinti MMA

2017-06-21 Vakar vykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo svarstomas neeilinis klausimas, liečiantis visus mažiausiai uždirbančius žmones. Darbo grupė pristatė minimalaus darbo užmokesčio (MMA) didinimo perspektyvas. Nors Lietuvos ekonominė padėtis atitinka visus kriterijus, reikalingus kelti MMA: tiek BVP augimas, tiek nedarbo lygis … Continue reading

Posted in Uncategorized | Leave a comment