Lietuvos profesinės sąjungos “Sandrauga” visuotinis ataskaitinis susirinkimas

2019-04-01

Kovo 28 d. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis bei administracija surengė visuotinį ataskaitinį susirinkimą profesinės sąjungos nariams. Susirinkime dalyvavo profesinės sąjungos “Sandrauga” padalinių pirmininkai bei nariai iš skirtingų veiklos sektorių – švietimo darbuotojai, kelių priežiūros, sveikatos ap55922101_800845783635578_5154453967769436160_nsaugos, kultūros ir meno, viešojo autotransporto, valstybės tarnautojai, savivaldybių, aptarnavimo sektorių darbuotojai.

Susirinkime buvo apžvelgta 2018 metų profesinės sąjungos ‘Sandrauga” statistinė ataskaita. “Sandrauga” teisininkai pristatė nudirbtus darbus ir įsimintiniausias istorijas. Teisininkė Laura Rudzevičiūtė savo kalboje svečiams sakė, “pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad probleminių situacijų, susijusių su darbo klausimais, iš tikrųjų buvo labai daug. Turėjome daugybę teisinių konsultacijų, kurios vyko įvairiais būdais, t.y. susitikimuose ketvirtadieniai, konsultacijų diena, telefonu arba el.paštu, priklausomai nuo to, kokios buvo galimybės kuo operatyviau ir efektyviau bendrauti su mūsų nariu ir išspręsti kilusį klausimą.

Teisininkas Rokas Levinskas susirinkimo metu pridūrė, LPS “Sandrauga” savo nariams teikia plataus spektro teisinę pagalbą. Svarbi mūsų darbo dalis buvo ir yra atstovavimas darbo ginčų komisijose ir įvairių instancijų teismuose. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad atstovaujant narius 2018 m. daugiausia susidurėme su tokiomis bylomis: darbo užmokesčio ir kitų su darbo santykiais susijusių išmokų priteisimo bylomis, darbo sąlygomis, žalos atlyginimu, neteisėtu atleidimu iš darbo, tarnybinių nuobaudų panaikinimu.

LPS “Sandrauga” teisininkai susirinkimo metu akcentavo, kad profesinės sąjungos „Sandrauga“ konsultuoja įvairiais teisiniais klausimais: pradedant nuo geriausio būdo pasirinkimo pradėti arba nutraukti darbo santykius, įstatymų aiškinimu, darbo sutarčių normų. Teisininkai sako pristatyme taip pat kalbėjo, jog nemažą dalį jų darbo 2018 m. užėmė įvairių teisinių dokumentų ruošimas: pasiaiškinimai, prašymai, užklausos darbdaviams, procesiniai dokumentai, raštai Lietuvos Respublikos institucijoms ir pan.

55869377_730289150700911_5686992640747241472_nSavo ruožtu, LPS „Sandrauga“ pirmininkas susirinkimo metu pristatė praeitų metų svarbiausius susitikimus, posėdžius, išvykas, palaikomąsias akcijas, padėkos raštus įteikė aktyviausiems nariams, kurie savo darbais, aukodami savo laisvą laiką, prisideda prie profsąjunginės veiklos.

LPS „Sandrauga“ informacija

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.