Tarptautinės naujienos

2019-04-27

1.Prancūzijos prezidentas žada mažinti mokesčius. Prancūzijoje penkis mėnesius nerimstant „geltonųjų liemenių“ protestams, šalies prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį pristatė savo politinį atsaką į protestus. Prezidentas teigė, kad po beveik pusės metų antivyriausybinių „geltonųjų liemenių“ protestų, kurie kartais virsdavo smurtiniais, „viešoji tvarka šalyje privalo būti atkurta“.411477-726737-1287x836

Pasisakydamas Prancūzijos vadovas paskelbė apie priemones, kuriomis bus siekiama numalšinti „Geltonųjų liemenių“ protestuotojų įniršį ir nusivylimą. E. Macronas pažadėjo didelį mokesčių sumažinimą, žadėjo „gerokai sumažinti“ pajamų mokestį vidurinei klasei. Pasak prezidento, jis nori „sumažinti mokesčius maksimaliam skaičiui piliečių ir ypač tiems, kurie dirba, vidurinei klasei“. 

Prezidentas sakė, kad svarstoma mažinti viešąsias išlaidas, ir pridūrė, kad prancūzai taip pat turės daugiau dirbti, bet tiksliau nekomentavo. „Geltonųjų liemenių“ protestai prasidėjo lapkritį, kilus pasipiktinimui dėl degalų mokesčio didinimo, bet vėliau peraugo į platesnį nepasitenkinimą E. Macronu ir jo vyriausybe.

2.    Dėl algų streikuojantys Lenkijos mokytojai didina statymus.  Maždaug pora tūkstančių lenkų mokytojų antradienį dalyvavo demonstracijoje prie Švietimo ministerijos Varšuvoje, šalyje dvi savaites vykstant didesnių atlyginimų reikalaujančių mokytojų streikui, tapusiam rimtu išbandymu dešiniųjų vyriausybei prieš šių metų rinkimus.415353-276337-1287x836

Protestuotojai į akciją buvo atsinešę ženklų, vaizduojančių juodus šauktukus oranžiniame fone, ir plakatų su užrašais „didelės viltys, mažas atlyginimas“, „mums gana“ ir „užteks menkinti mokytojus“. Nuo tada, kai mokytojų profesinės sąjungos pradėjo streiką, reikalaudamos 30 proc. padidinti mokytojų darbo užmokestį, dauguma mokyklų šioje 38 mln. gyventojų turinčioje Europos Sąjungos valstybėje yra uždarytos.

Darbo patirties turinčio Lenkijos mokytojo bendrasis mėnesio atlyginimas siekia beveik 3,5 tūkst. zlotų (816 eurų) arba maždaug 70 proc. vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio, nurodo Lenkijos mokytojų sąjunga ZNP.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.