Neįgalius vaikus auginančioms šeimoms siūloma ilginti atostogas

2019-09-17

Darbo kodekse siūloma numatyti, kad visoms dirbančioms šeimoms, kuriose vienas ar abu tėvai augina neįgalius vaikus, būtų suteikiamos 25 darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę) arba trisdešimt darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama šešias darbo dienas per savaitę).1422_7a22e49af81626deb46f6717d85de18b

Tokią Darbo kodekso pataisą įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas. Jis taip pat įregistravo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama numatyti laikino nedarbingumo galimybę ir mokėti išmoką tėvams, slaugantiems stacionare ar sanatorijoje sergančius vaikus ne tik iki 7 metų, bet ir vyresnius tol, kol jiems išlieka ligos diagnozė.

„Šiuos pakeitimus paskatino siekis palengvinti neįgalius vaikus auginančių tėvų padėtį. Pagal dabar galiojantį teisinį reguliavimą laikinas nedarbingumas, kurio metu mokama ligos išmoka, gali būti suteikiamas tėvams, slaugantiems stacionare ar sanatorijoje sergantį vaiką iki 7 metų. Tačiau dažnai tėvams tenka slaugyti ir vyresnius sergančius vaikus, ypač jei jie turi įvairių raidos sutrikimų. Dėl to tėvai priversti naudoti savo apmokamas ar neapmokamas atostogas.

Arba, priešingu atveju, samdyti žmogų, kuris padėtų slaugyti jų vaiką – jį prižiūrėtų, padėtų apsirengti, esant reikalui, pakviestų gydytojus ir pan. O tai reiškia papildomas išlaidas“, – teigia L. Kasčiūnas. Jo teigimu, būtina kurti šeimoms palankią aplinką bei galimybes šeiminius įsipareigojimus derinti su darbu.

Šaltinis: Kauno diena

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.