Seno neįvertino – naujas pažadėjo…

Vakar lapkričio 11 d. Policijos departamente surengtas naujas stiliaus šou policijos generalinių komisarų pasikeitimo ceremonija. Vadovauti policijai pradedantis R. Požėla žadėjo tęsti policijos „įspūdingų mastų modernizavimą“, gerinti pareigūnų motyvaciją ir darbo sąlygas. 

policija_rankove_zenklas

Vykusioje policijos generalinio komisaro pakeitimo procedūroje ketverius metus pasieniečiams vadovavęs R. Požėla kalbėjo apie atlyginimų didinimą policijos pareigūnams. Pradedantiesiems pareigūnams, šiuo metu „į rankas“ uždirbantiems apie 700 eurų, nuo kitų metų žadamas 1 tūkst. eurų atlyginimas. Norint, kad nuo kitų metų pradedančiųjų pareigūnų atlyginimai didėtų iki 1 tūkst. eurų, papildomai reikėtų apie 10 mln. eurų. Tą pačią istoriją prieš tai kalbėjo ir buvęs komisaras.

Primename, kad daug kritikos susilaukusi policijos reforma neišsprendė policijos pareigūnų problemų. Ji leido sutaupyti ir padidinti atlyginimus pareigūnams, tačiau tai tik padidino tenkančių darbų apimtis.

Naujasis generalinis komisaras R. Požėla tvirtino, kad bandys rasti bendrus sprendimus ne tik su pareigūnais, bet ir su profesinėmis sąjungomis. Anot R. Požėlos, bus siekiama, kad šalies policija taptų regiono lydere. „Policijos šūkis „Ginti. Saugoti. Padėti“ turi veikti ir organizacijos viduje. Vadovams į savo darbotvarkę reikėtų įtraukti ir tokius žodžius kaip „gerbti, išklausyti, išgirsti“ – tik tada galėsime priimti geriausius sprendimus“ – teigė R. Požėla. Ceremonijoje kalbas sakę premjeras S. Skvernelis ir ministrė R. Tamašiunienė linkėjo naujai išrinktam policijos vadovui R. Požėlai būti arčiau bendruomenės ir su ja „kuo greičiau rasti bendrą kalbą“.

Keista, kodėl demokratinėje šalyje yra tiek daug dėmesio skiriama jėgos struktūrai – policijos generalinio komisaro paskyrimui. Juk komisaras nėra išrenkamas, o paskiriamas. Juo labiau atrenkamas ne iš grupės kandidatų, o iš vieno vienas. Esant tokiai situacijai, kai buvęs komisaras viešai demonstravo teisinį nihilizmą, ignoravo socialinio dialogo svarbą ir rūpinosi vien tik fizine parengtimi, rengti iškilmingas palydas yra pasijuokimas iš teisinės Lietuvos bendruomenės. Aišku, kad valdžiai patinka vykdytojai, tik kokį rezultatą pasiekė per savo treniravimosi laikotarpį –neaišku. „Garbingos“ palydos išgarsinant per visą informavimo informacines priemones aiškiai siunčia žinią pavaldiniams ir ateinantiems į pareigūnų gretas. Svarbiausias bruožas – mokėti įtikti. O kaip manote Jūs? Parašykite.