Derybos dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties: planuose – psichologinė pagalba profsąjungų nariams ir papildomos išmokos moksleivių tėvams

Pastaruoju metu Lietuvos profesinės sąjungos intensyviai ruošiasi deryboms su LR Vyriausybe dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties pasirašymo. Ši sutartis yra labai reikšmingas ir dirbantiesiems naudingas dokumentas, kuris išsamiau apibrėš darbo (tarnybinius) santykius, užtikrins geresnį atstovavimą darbuotojų interesams, numatys papildomas socialines garantijas sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams, leis efektyviau spręsti iškylančius ginčus.

LPS „Sandrauga“, apklaususi savo narius, nusprendė pasiūlyti  LR Vyriausybei įtvirtinti sutartyje galimybę profesinių sąjungų nariams  gauti nemokamą individualią psichologinę pagalbą.

„Darbuotojai neretai skundžiasi darbo vietoje patiriantys emocinį ir psichologinį stresą. Stresas ne tik daro neigiamą įtaką jų savijautai, bet ir prastai atsiliepia darbo kokybei, sukelia ilgalaikes ekonomines ir socialines pasekmes. Todėl mūsų nuomone, psichologinė pagalba yra neišvengiama būtinybė, leisianti ne tik efektyviau siekti darbo rezultatų, bet ir prisidėsianti prie visuomenės psichologinės sveikatos gerinimo“, – pasiūlymo esmę išaiškino pirmininkas Kęstutis Juknis.

Tai nėra vienintelis LPS „Sandrauga“ pasiūlymas. LR Vyriausybei ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai adresuotame rašte keliama idėja profesinių sąjungų nariams, turintiems mokyklinio amžiaus vaikų, kasmet prieš pasidedant mokslo metams skirti vienkartinę trijų bazinių socialinių išmokų dydžio finansinę išmoką būtiniausioms mokyklinėms prekėms įsigyti.

„Sandraugos“ pirmininko Kęstučio Juknio teigimu, nemažai vaikus auginančių šeimų daliai kasmetė mokslo metų pradžia tampa tikru finansiniu iššūkiu, todėl vertėtų Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje numatyti galimybę palengvinti tokioms šeimoms finansinę naštą.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.