Seimo nariai vėl spendžia spąstus dirbantiesiems

Gegužės 14 d. vykusiame Lietuvos Respublikos trišalės tarybos posėdyje Vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai svarstė labai svarbius Darbo kodekso (DK) pakeitimus. Grupės Seimo narių (priklausančių Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcijai) pateiktos DK pataisos, „Sandraugos“ pirmininko Kęstučio Juknio vertinimu, yra dar viena Lietuvos dirbančiųjų išdavystė. Lyg nebūtų gana to, kad jau dabar galiojantis Darbo kodeksas atsiduoda atsilikimo pelėsiu ir labiau gina stipresniosios – darbdavio – pusės interesus, palikdamas samdomus darbuotojus pastumdėlio vaidmenyje.  LPS „Sandrauga“ vadovui labiausiai užkliuvo seimūnų užmojis įvesti suminę darbo laiko apskaitą mažose įmonėse nesilaikant informavimo ir konsultavimo procedūrų. Tokie pokyčiai sudarytų palankias sąlygas piktnaudžiavimui.

„Gėdinga, kad Lietuvos valdžia nuolat pliurpdama apie lygiavimąsi į gerovės valstybes sukūrusias Skandinavijos šalis, darbo santykiuose reglamentavimą kopijuoja nuo atsilikusių kraštų. Kada žmonių išrinktieji nustos vertinti lietuvius kaip primityvią darbo masę?“, – piktinosi K. Juknis.

Profesinės sąjungos pirmininkas čia pat pridūrė, kad suminė darbo laiko apskaita taikoma tik tose įmonėse, kur reikia užtikrinti nepertraukiamus gamybos procesus ir kur negalima sudaryti dienos/savaitės darbo grafiko.

„Šios pataisos ne kas kita kaip dar viena dirbančiųjų apiplėšimo forma. Jau ir dabar darbdaviai nevengia piktnaudžiauti suminės darbo laiko apskaitos taikymu: žmonės praranda dalį teisėtai uždirbtų pajamų,  aukoja šeimos laiką dirbdami viršvalandžius, patiria daugybę nepatogumų ir nuolatinį stresą. Priėmus pataisas, dirbančiųjų išnaudojimas dar labiau sustiprėtų“, – nuogąstavo Kęstutis Juknis.

Kiti susitikimo dalyviai taip pat neigiamai vertino svarstomas pataisas. Išklausiusi visų argumentų, LR trišalė taryba siūlymą keisti dabar galiojančias DK nuostatas atmetė.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.