Rugsėjį augo darbo paklausa ir mažėjo nedarbas

2013 m. spalio 8 d.

Pastaraisiais mėnesiais užimtumo srityje vyravo teigiamos didėjimo tendencijos, ir rugsėjį darbo rinka buvo gerokai palankesnė darbo ieškantiems žmonėms. Augo darbo paklausa – darbdaviai įregistravo 30,5 tūkst. laisvų darbo vietų – 8,4 proc. daugiau negu rugpjūtį, o teritorinės darbo biržos į darbo rinką sugrąžino 30,8 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Padėta įsidarbinti beveik 19 tūkst. – tai trečdaliu (32,8 proc.) daugiau nei ankstesnį mėnesį.

„Darbdaviai, ekonomikos ekspertai teigia, kad darbuotojų paklausa didėja – ir tai mes akivaizdžiai matome darbo diržos statistikoje. Atsigavusios įmonės kuria darbo vietas, siūlo geras sąlygas norintiems dirbti žmonėms, o ypač galime pasidžiaugti tuo, kad žmonės vis labiau linksta į savarankišką verslą. Tai, kad šis procesas yra ne atsitiktinis, rodo registruoto nedarbo mažėjimas ne keliose didmiesčių savivaldybėse, o beveik visoje Lietuvoje“, – atkreipė dėmesį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Rugsėjį registruotas nedarbas šalyje smuktelėjo nuo 10,4 proc. iki 9,9 proc. Lietuvos darbo biržos duomenų registre spalio 1 dieną buvo 181,2 tūkst. bedarbių – tai 8,9 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį. Paskutinį kartą toks nedarbas buvo fiksuotas 2009 m. birželį. Beveik visoje šalyje – 55 iš 60 savivaldybių – registruotas nedarbas mažėjo, 2 – išliko toks pats kaip ir prieš mėnesį, 3 pajūrio savivaldybėse – augo.

Rugsėjį 11,5 proc. išaugo norinčių dirbti savarankiškai – verslo liudijimus iki 6 mėn. įsigijo 6 tūkst. bedarbių.

Jaunų bedarbių iki 25 metų amžiaus tarp bedarbių buvo registruota 21,9 tūkst. (2,1 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį) – 5,4 tūkst. mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Registruotas jaunimo nedarbas tarp šalies 16-24 metų amžiaus gyventojų sudarė 6 proc.

Nuo metų pradžios teritorinės darbo biržos tarpininkavo įdarbinant 152,3 tūkst. darbo ieškančių žmonių, į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiuntė 49,1 tūkst. ir veiklą pagal verslo liudijimus pradėjo 44,9 tūkst. bedarbių.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *