Visuomenė pasigenda vyriausybės realių planų, kaip atlaikyti ekonominę krizę.

skurdas-57659ecf8ddf8

Tikriausiai ne paslaptis, jog šiandien žmonės yra pašiurpę ir išsigandę nuo elektros ir dujų kainų žaibiško augimo, jau nekalbant vos ne kasdien kylančias maisto produktų kainas. Šalies gyventojai su dideliu nerimu laukiama šaltojo sezono-šildymo pradžios. Verslas kalba apie galimą gamybos stabdymą, tai reikštų masines darbuotojų prastovas, atleidimus. Masinėse žiniasklaidos priemonėse garsiai kalbama, kad vyriausybė nereaguoti negali ir jau artimiausiu metu ateinantiems metams bus parengtas biudžeto projektas, kur bus numatytas reikšmingas priemonių planas. Tačiau ar ne per vėlu, ar vyriausybė nepavėlavo su priemonių planu, tuo tarpu kaip antai, Vokietijos vyriausybė dar balandžio mėnesio pradžioje pristatė kelių milijardų eurų paramos paketą, skirtą padėti šalies įmonėms atlaikyti augančią ekonominę krizę. Į paketą įėjo 100 mlrd. Eur valstybės garantuojamų paskolų ir 7 mlrd. Eur pigių paskolų. O Berlynas dar anksčiau paskelbė atskiras priemones, skirtas padėti Vokietijos piliečiams, susidūrusiems su išaugusiomis namų ūkių sąskaitomis. Į paketą įtrauktos subsidijos šildymui ir papildomos vaiko išmokos mažas pajamas gaunančioms šeimoms, taip pat mokesčių kurui mažinimas ir įsipareigojimas trims mėnesiams mažinti išlaidas viešajam transportui. Jungtinės Karalystės vyriausybė taip pat patvirtino 400 svarų (461 euro) išmoką energetinėms išlaidoms kiekvienam namų ūkiui, kuri turėtų būti pradėta dalinti šį spalį. Ispanijos vyriausybė taip pat paskelbė, kad nuo spalio mėn. iki metų pabaigos PVM gamtinėms dujoms sumažins nuo 21 proc. iki 5 proc. Prancūzijos vyriausybė privertė valstybei priklausantį energijos tiekėją EDF metams apriboti kainų augimą iki 4 proc. namų ūkiams ir smulkiems verslams. Skaičiuojama, kad ši priemonė jau sustabdė energijos kainų augimą 40-čia procentų. O mūsų šalies vyriausybė dar tik rengia ir ruošiasi svarstyti, tuo tarpu kaip kitose Europos šalyse tokie paketai jau parengti ir veikia.

Šios dienos situacija, stumia Tautą į dar didesnį skurdą, o valdžia nepadarė nieko, kad mes šiandien galėtume būti kitoje, geresnėje situacijoje. Žmonės pasigenda dabartinės vyriausybės realių paaiškinimų, ką ruošiasi daryti, realių planų, kaip išgyventi energetinės krizės žiemą. Žmonėms reikia aiškumo, pagalbos, aiškių pokyčių, nes kitaip mus laukiantys dideli sunkumai – neišvengiami.

LPS ,,Sandrauga“ šių metų spalio 17 dieną, dėl skurdinimo politikos Lietuvoje organizuoja protesto renginį, eiseną ,,Susitelkimas kovai prieš skurdą Lietuvoje“, kur bus keliami reikalavimai, ir kviečiami ateiti visi, kurie neabejingi šios dienos situacijai Lietuvoje.

Kviečiame, visus norinčius, registruotis į spalio 17 d. vyksiantį renginį „Susitelkimas kovai prieš skurdą Lietuvoje“ mūsų LPS „Sandrauga“ puslapyje nurodytais kontaktais.  

Agnė Gelžinė