Susitikimas su Jonavos meru

        Vakar, 2013 m. gruodžio 9 d., Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis dalyvavo susitikime su Jonavos rajono savivaldybės meru M. Sinkevičiumi.

Susitikimo metu, Federacijos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis iškėlė vieną aktualiausių klausimų šiuo metu – kultūros sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio didinimo būtinybę.

       Kaip pastebėjo pirmininkas, kultūrininkų atlyginimai yra neproporcingai ir neprotingai maži, palyginus su kitų sektorių darbuotojais, mažo to – didelė jų gaunamo atlyginimo dalis atitenka kuro išlaidoms, kadangi savivaldybė dar 2007 m. nustojo mokėti kompensacijas už naudojamą asmeninį transportą ir patiriamas kuro išlaidas.

       Derybų metu, kuriose dalyvavo ir Jonavos rajono kultūros centro profesinės sąjungos „Sandrauga“ vadovės Ingrida Tunkevičienė ir  Dalia Toločkienė, buvo sutarta, jog meras ir savivaldybės administracijos direktorius dės pastangas, kad šis klausimas būtų  įtrauktas  į 2014 m. savivaldybės biudžeto svarstymą. Federacija „Sandrauga“ aktyviai veikia ne vien švietimo ir kultūros sektoriuje, kuriame apstu problemų, tačiau yra įsitikinusi, kad kreipti dėmesį į kultūros darbuotojus tik per rinkimus – ydinga praktika  Tikėkimės, jog realiais darbais, argumentuotomis derybomis, o taip pat ir kitai metodais yra įmanoma pasiekti bendro tikslo kiekvienai profesijai – – oraus ir tinkamo atlyginimo bei  tinkamų darbo sąlygų įgyvendinimo.

D. Beržinskas

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *