Sumažintas pensijas pradėti kompensuoti žadama dar šiais metais

2014-01-16

Vakar į antrąjį posėdį susirinkusi Pensijų kompensavimo darbo grupė sutarė, kad per sunkmetį sumažintų pensijų kompensavimas prasidės šiais metais.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, darbo grupė, kurios posėdyje dalyvavo ir Premjeras Algirdas Butkevičius, sutarė – kompensavimas prasidės šiais metais.

„Yra parengta keletas kompensavimo mechanizmų, ir jie pirmadienį bus pristatyti koalicijos Politinei tarybai“, – pabrėžė ministrė A. Pabedinskienė, kuri ir vadovauja darbo grupei.

Pasak A. Pabedinskienės, po Politinės tarybos sprendimų teliks įgyvendinti techninius kompensavimo įgyvendinimo sprendimus.

Ministrė pakartojo, kad jos nuostata dėl kompensavimo principo – kompensuoti dalimis, bet visiems – išlieka nepakitusi.

ELTA jau skelbė, kad prieš savaitę į pirmąjį posėdį susirinkusi darbo grupė apsitarė, kaip dirbsianti ateityje. Liko neaišku, ir ar sumažintos pensijos kompensaciją galės atsiimti paveldėtojai, jeigu pats asmuo tos dienos, kai jos bus pradėtos grąžinti, nesulauks. Apie tai yra užsiminęs Premjeras A. Butkevičius. Nepaaiškėjo, ir iš kokių lėšų būtų kompensuojamos pensijos.

Darbo grupės, kuri savo siūlymus turės pateikti iki vasario vidurio, nariai, be A. Pabedinskienės, yra finansų ministras Rimantas Šadžius, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Algimantas Dumbrava, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė, Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas, socialdemokratas Algirdas Sysas, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Laisvūnas Bartkevičius ir A. Pabedinskienės patarėja Giedrė Vitienė.

Pagal Seimo nutarimą Vyriausybė pensijų kompensavimo mechanizmus turėtų pateikti iki kovo 1 dienos. Pensijos dėl ekonominės krizės praėjusios kadencijos Seimo sprendimu buvo sumažintos 2010-2011 metais.

Skaičiuota, kad joms kompensuoti prireiks per milijardą litų. 2013 m. lapkričio duomenimis, senatvės pensijų gavėjų skaičius siekė 599,4 tūkst., netekto darbingumo pensijų gavėjų buvo 143,9 tūkst., invalidumo pensijų gavėjų – 70 tūkst.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *