„Mes vairuotojui jokių išskaitų nedarėm“

2014-01-20

        Sausio 15 dieną LSP „Sandraugos“ teisininkai suskubo nuvykti į Tauragę, kur vyko darbo ginčai. UAB ,,Manvesta“ interesus ginanti advokatė bandė ignoruoti profesinės sąjungos ,,Sandrauga“ nario,  vairuotojo, reikalavimą priteisti 7596 litų 16 centų sumą (2200 €) dėl darbdavio nepagrįstų išskaitų iš atlyginimo.

       „Mes vairuotojui jokių išskaitų nedarėm“ – teigė Jurbarke įsikūrusios UAB ,,Manvesta“ advokatė.

        Vis dėlto darbo ginčų komisijai buvo pateikti neginčijami įrodymai, kad grįžus iš reisų, vairuotojas buvo verčiamas pasirašyti už tariamas 200 € sumas, kurios buvo išskaitomos iš atlyginimo. Darbo ginčų komisija atsakovui įpareigojo pateikti būtinus dokumentus bylos nagrinėjimui. Byla yra tęsiama, tačiau tikimąsi ją laimėti darbuotojo naudai.

        Pastaruoju metu pavienės logistikos ir transporto bendrovės elgiasi ne itin garbingai su savo darbuotojais. Versdamos iš reisų grįžusius vairuotojus pasirašyti kasos išlaidų orderius, nurodo didesnę sumą, nei yra išmokama darbuotojui. Tai gali pasirodyti kaip dar vienas pasipinigavimo variantas, dėl kurio nukenčia dirbantieji.

        LSP ,,Sandrauga“ teisininkai savo konsultacijose ir susirinkimuose darbuotojams nuolat primena esmines jų teises, kurių darbdavys negali pažeisti. Atvejai, kai darbdavys verčia darbuotoją susimokėti už kabinos įbrėžimą, ar sugadintą detalę ir prisiimti atsakomybę už žalą, dar nereiškia, kad darbuotojas neturi galimybės susigrąžinti prarastus pinigus. Svarbu, kad kilusi problema būtų pradėta spręsti kuo greičiau.

         Taigi  LPS „Sandrauga“ teisininkai siūlo nelaukti  kol darbdaviui pabus sąžinė ir ištikus problemai kreiptis į profesines sąjungas. Tik bendradarbiavimas gali padėti keisti esamą darbuotojo ir darbdavio situaciją, padėti kurti lygiavertę komunikaciją.

I.Ž.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *