Seime vyksiančioje Mokomojo Europos Parlamento sesijoje sudėtingoms temoms – aiškūs moksleivių siūlomi sprendimai

2014-01-23

Sausio 27–28 dienomis Seime vyks nacionalinė Mokomojo Europos Parlamento (MEP) sesija, kurios tikslas stiprinti Lietuvos jaunuolių žinias Europos Sąjungos (ES) viešojo gyvenimo klausimais ir socialines jų kompetencijas bei atrinkti delegatus į kitą tarptautinę MEP sesiją. Mokomojo Europos Parlamento nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – Europos namai, nevyriausybinė organizacija, vykdanti pilietiškumo ugdymo ir visuomenės informavimo projektus.

Sesijoje dalyvaus daugiau nei šimtas geriausiai šių metų vietos ir regioninėse MEP sesijose pasirodžiusių moksleivių iš įvairių Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų. Geriausieji moksleiviai dalyvaus tarptautinėje MEP sesijoje, kuri vyks balandžio mėnesį Vienoje.

Sausio 27 d., pirmadienį, sesijos dalyviai diskutuos komitetuose ir politinėse grupėse bei rengs rezoliucijas dėl Jaunimo garantijų iniciatyvos, aktyvesnio piliečių dalyvavimo ES veikloje, bendrosios žemės ūkio politikos reformos, nevyriausybinių organizacijų įtakos ir svarbos Europos Sąjungoje, krizės Sirijoje ir kt. Rezoliucijų rengimą kuruos patyrę MEP tinklo alumni pirmininkai, kurie savo studijų ar darbine patirtimi sutiko pasidalinti su moksleiviais. Sausio 28 d., antradienį, Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyks plenarinis posėdis, į kurį pakviesti parlamentarai, valstybės pareigūnai, žiniasklaidos atstovai.

Tarptautinis projektas Mokomasis Europos Parlamentas (MEP) skirtas bendrojo lavinimo mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviams. Per pastaruosius dvejus metus MEP intensyviai plėtė savo veiklą. Lietuvoje buvo surengta 20 tarpinių, 5 regioninės, 4 tarptautinės ir nacionalinė MEP sesijos, 5 mokytojų mokymai. MEP skatina jaunuolius domėtis, gilinti žinias ir supratimą bei padeda jiems susidaryti savarankišką nuomonę ir poziciją svarbiais Lietuvos, Europos ir pasaulio viešojo gyvenimo klausimais. Simuliuodami Europos Parlamento veiklą, dalyviai susipažįsta ir gilinasi į aktualius įvairių sričių klausimus.

Daugiau informacijos apie registraciją ir dalyvavimą, adresu: http://www.mep.lt/index.php?id=1252

Informacija: lrs.lt

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *