Profesinių sąjungų susitikimas dėl Jungtinės atstovybės sudarymo

2014-01-23

    Šiandien Vilniuje 15 val. įvyko susitikimas dėl Lietuvoje švietimo srityje veikiančių profesinių sąjungų Jungtinės atstovybės sudarymo. Profesinės sąjungos, kurios atstovauja švietimo darbuotojų interesus, sujungė bendras jėgas ir veiklą dėl derybų su Švietimo ir mokslo ministerija dėl šakos kolektyvinės sutarties parengimo.

    Susitikime dalyvavo: Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvių mokytojų profesinė sąjungą, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

      „Švietimo ministras gyrėsi, kad didino krepšelius, tačiau realybė skiriasi nuo praktikos: pinigų mokykloms ir vėl nėra, o kur jie nukeliauja niekas nežino“ – taip profesinių sąjungų atstovai išreiškė nepasitenkinimą, kad esama situacija nėra gerinama ir yra švaistomasi tik tuščiais pažadais. Šio susitikimo metu vyravo diskusija, kad būtina pradėti veikti vieningai. Taip pat buvo  pažeistas socialinis dialogas, nes vykdant reformas ministras į darbo grupes kvietė ne visų profesinių sąjungų atstovus – tarsi ne visos profesinės sąjungos yra lygiavertės vienos buvo ignoruojamos.

      Galutinis tikslas – susitarimas dėl Jungtinės atstovybės sudarymo pasirašytas bei numatytos tolesnio bendradarbiavimo gairės.

I.Ž.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *