AB „LITUANICA“ IR TOLIAU MOKĖS DARBUOTOJAMS NETURTINES ŽALAS

                                                                                                2012-09-28

Jau rašėme anksčiau, kad AB „Lituanica“ darbuotojai darbo užmokestį išsireikalauja tik teismo pagalba. Informacija apie vykstančius teismus reguliariai pateikiama LPS „Sandrauga“ puslapyje.

2012-09-20 Kauno apygardos teisme išnagrinėtas ieškovės Nijolės Malinauskienės apeliacinis skundas dėl 2012-07-04 Kauno m. apylinkės teismo sprendimo, kuriuo Teismas palaikė atsakovo AB „Lituanica“ poziciją ir priteisė tik darbo užmokestį dėl kurio buvo kreiptasi į darbo ginčų komisiją. Ieškinio dalį dėl kitos darbo užmokesčio dalies, tai yra nuo kreipimosi į darbo ginčų komisiją dienos iki teismo sprendimo priėmimo dienos, teismas paliko nenagrinėtą. Be to, pirmos instancijos Teismas palaikė atsakovo poziciją, kad neturtinė žala ieškovei nepriteistina, kadangi AB „Lituanica“ su darbo užmokesčio dalimis mokėjo ir ankstesnio teismo sprendimu priteistą įsiskolinimą.

2012-09-20 Kauno apygardos teismo sprendimu byla dėl Nijolės Malinauskienės darbo užmokesčio ne tik grąžinta  teismui iš naujo nagrinėti, bet ieškovei priteista ir 400 litų neturtinė žala.

              Sandrauga išvada: Kauno apygardos teismas suformavo praktiką pagal kurią AB „Lituanica“ įsisuks į nuolatinę pradelsto darbo užmokesčio, delspinigių, procesinių palūkanų ir neturtinių žalų darbuotojams mokėjimo karuselę. Taigi, kiekvienu pasiekusiu teismą atveju K.Deltuva mokės ir mokės…

Žavinta Stroputė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.