Profesinių sąjungų atstovai susirinko prie apskrito stalo-konferencija

2014-03-05

Kovo 4 dieną Metropolio konferencijų salėje vyko Lietuvos nacionalinių profesinių sąjungų pirmininkų suvažiavimas, kurį organizavo LPS „Sandrauga“ atstovai. Šio susitikimo metu buvo siekiama užmegzti ilgalaikį bendradarbiavimą su kitomis profesinėmis sąjungomis ir aptarti joms iškylančias problemas ir efektyvius galimus sprendimo būdus.

Į apskritą stalą-konferenciją buvo kviečiamos visos profsąjungos – ir didesnės ir mažesnės. Dalyviai atvyko iš visos Lietuvos: Artūras Černiauskas (Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija), Andrius Navickas (Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga), Andrius Mickus (Kauno profesinė sąjungas „Draugystė“), Jūratė Voloskevičienė (Lietuvos Mokytojų Profesinė Sąjunga), Rita Balčiūnienė (Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga), Juozas Adomaitis (Jonavos profesinių sąjungų susivienijimas), Bronius Bučelis (Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų federacija) ir Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen (lprofsąjungos.lt redaktorė) ir kiti.

Susitikino metu buvo aptarta profesinių sąjungų veikla, plėtra, veiksniai, kurie tiesiogiai ir netiesiogiai lemia profesinių sąjungų atliekama darbą. Šiais aspektais konferencijos metu buvo skaitomi pranešimai (LPS „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis skaitė pranešimą tema „Lietuvos profesinės sąjungos: tarpininkavimo dialogas, funkcijos ir efektyvumas“), o po jų konferencijoje profesinių sąjungų atstovai  pasikeitė patarimais ir idėjomis, kaip efektyviau būtų galima siekti užsibrėžtų tikslų.

Šia LPS „Sandrauga“ iniciatyva organizuota apskritasis stalas-konferencija buvo siekta parodyti, koks svarbus profesinių sąjungų dialogas. Vienbalsiai pritarta, kad profesinių sąjungų vadovai turi apžvelgti ir įvertinti nutiestą kelią ir pasiruošti naujiems iššūkiams. Siekiamybė, kad ateityje daugiau profesinių sąjungų atstovų prisijungtų ir sudalyvautų tokio pobūdžio konferencijoje. Apskrito stalo diskusijos turėtų tapti gražia ilgalaike tradicija.

I. Žekevičiūtė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.