Kaip rasti bendrą kalbą: Lietuvos profesinių sąjungų forumas Šiauliuose

2014-03-14

Šiandien LPS „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis ir teisininkai dalyvavo Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forume, kuris vyko Šiauliuose. Forumo organizatorius buvo transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas, kuris sukvietė Lietuvoje veikiančias profesines sąjungas, atstovaujančias transporto darbuotojų teises ir interesus.

                      Forumo metu buvo diskutuojama apie Vyriausybės socialinės–ekonominės politiką, paliečiant minimalaus atlyginimo nustatymo galimus kriterijus bei ECOSOC (Jungtinių Tautų Ekonominė ir socialinė taryba) pozicijas. Taip pat forume kalbėta, ar būtų naudingas Lietuvos atstovo dalyvavimas ITF (International Transport Workers’ Federation) kongrese, kuris vyktų š. m. rugpjūčio mėnesį Sofijoje (Bulgarija). Galiausiai forumą užbaigė diskusijos apie UAB „Kauno autobusai“ reorganizaciją, LR profesinių sąjungų įstatymų pataisas bei Transporto komiteto prie LR trišalės tarybos veiklą.

Viso forumo metu profesinių sąjungų pasisakymuose vyravo nuomonė, kad minimalus darbo užmokestis turėtų būtų didesnis ir priklausomas nuo infliacijos lygio ar darbuotojo gyvenamosios vietos. Taip pat dalyviai teigė, kad darbo vieta neturi būti vergovinė – žmogus turi oriai jaustis savo darbo vietoje: „Visur viskas gerėja, tai ir darbuotojai turi pajusti pokyčius“.

Vis dėlto forumo metu išryškėjo pagrindinė problema – Lietuvoje veikiančios profesinės sąjungos sunkiai randa kompromisą. „Iš esmės turim suprasti, kad sukuriama struktūra, kuri neskatina profesinių sąjungų vienybės. Visos profesinės sąjungos dabar susiduria su nauju iššūkiu – kaip visoms susikoncentruot, kaip bendrai sutelkt savo jėgas. Dabar nėra bendro susitarimo tarp profsąjungų, todėl mums reikalinga kalbėtis, organizuoti apskrituosius stalus, forumus“ – teigė LPS „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis. Profesinių sąjungų bendradarbiavimo stoka – aktuali problema šiandien. Vis dėlto ateityje tikimasi, kad forumai, konferencijos, apvalieji stalai bus reguliariai organizuojami visoje Lietuvoje ir sulauks daugiau profesinių sąjungų atstovų susidomėjimo.

 

I. Ž.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *