Taupyti nereikia išlaidauti – kur padėti kablelį?

2014-04-15

Didžioji dauguma Lietuvos gyventojų sako nesijaučiantys užtikrinti dėl savo ir savo šeimos ateities finansinio saugumo, tačiau patys nesiima pasirūpinti finansine apsauga. Reprezentatyvios apklausos duomenimis, 69 proc. apklaustųjų šalies gyventojų pripažįsta, kad nelaimingas įvykis, kurio metu jie netektų darbingumo ar net gyvybės, sukeltų finansinių sunkumų artimiesiems.

Netikėtumams yra pasirengusi mažesnioji dalis lietuvių – taupymo vidurkis Lietuvoje yra vienas mažiausių ES, o gyvybės draudimu yra apsidraudęs tik kas septintas šalies gyventojas. Apie įvykį, kurio metu netektų gyvybės ar taptų neįgalus, yra galvojęs 71 proc. Lietuvos gyventojų. Labiausiai gyventojai baiminasi pakliūti į avariją ar susirgti nepagydoma liga. Eismo įvykį kaip tikėtiną nelaimę nurodė 66 proc. apklaustųjų, neišgydomą ligą – 51 procentas. Rečiausiai gyventojai minėjo nelaimės darbe tikimybę – tai, kad yra galvoję apie tokio įvykio galimybę, pažymėjo 29 proc. apklaustųjų.

Kokį poveikį artimųjų finansinei gerovei turėtų dėl nelaimingo įvykio prarastas darbingumas ar gyvybė, yra galvoję 59 proc. apklaustųjų. Likusi dalis gyventojų sako apie tai niekada nesusimąsčiusi.

„Lietuvos gyventojai iš tiesų nepakankamai rūpinasi savo finansiniu saugumu. Ir tai yra ne tiek ekonominis klausimas, kiek požiūrio, o kartu ir įpročio reikalas. Lietuvoje turime taupymo rezervų, tačiau augant gyventojų pajamoms, o su jomis – vartojimui, pamirštame rūpintis ateitimi“ – tyrimo rezultatus komentavo Lietuvos gyvybių draudimo įmonių asociacijos prezidentas.

http://sc.bns.lt/view/item.php?id=162947

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *