Kam svarbiausia padidinti finansavimą?

Kęstutis Juknis

2014 07 07

Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ buvo nagrinėjama tema „ką svarbiausia padidinti iš viso pluošto socialinių, finansinių parametrų?“. Be kitų solidžių pašnekovų, laidoje savo nuomonę išsakė ir Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. Jis pareiškė, kad kalbant apie socialinių ir finansinių parametrų didinimą, svarbu vystyti socialinį dialogą, bei išskyrė biudžeto darbuotojų ir neapmokestinamo minimumo didinimo klausimus kaip prioritetines sritis.

K. Juknis teigė, kad kalbėti apie minimalaus mėnesinio atlyginimo didinimą, neliečiant neapmokestinamo minimumo klausimo, yra žalinga. Viena beatodairiško minimalaus mėnesio atlyginimo didinimo pasekmių gali tapti padidėjusi mokestinė našta darbdaviams ir darbuotojams. Didesni mokesčiai už darbuotoją gali dar labiau skatinti darbdavius padidėjusias išlaidas kompensuoti etatų mažinimu arba atlyginimus mokėti „vokeliuose“. Tuo tarpu neapmokestinamo minimumo didinimas mažintų mokestinę naštą tiek darbuotojams, tiek darbdaviams ir taip potencialiai mažintų šešėlinę ekonomiką.

LPS „Sandrauga“ pirmininkas taip pat pritarė nuomonei, kad turi būti didinamas bazinis atlyginimas biudžetinių įstaigų darbuotojams. Bazinis atlyginimas buvo sumažintas 2009 metais ir šiuo metu siekia 450 lt. Jis kritikavo šiandieninę situaciją, kai aukštos kvalifikacijos ir didelės atsakomybės reikalaujantys statutinių pareigūnų, valstybės tarnautojų atlyginimai tik vos vos skiriasi nuo nacionalinį minimumą gaunančių nekvalifikuotų darbininkų atlyginimų. K. Juknis pridūrė, kad „mokytojai, policininkai ir kiti valstybės tarnautojai gausiai prisideda prie Lietuvos valstybės strateginių tikslų siekimo (tokių kaip geresnis švietimas ir būsimų darbuotojų aukštesnės kvalifikacijos parengimas, šešėlio ir biurokratizmo mažinimas ir kt.), todėl jų darbas turėtų būti vertinamas deramu atlygiu“.

Laidos įrašą galite rasti čia: http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/07/07/dienos-klausimas/34504

LPS „Sandrauga“ informacija

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *