Statistika: populiariausios, paklausiausios ir daugiausiai apmokamos specialybės Lietuvoje

2014 07 08

Remiantis Lietuvos darbo biržos (toliau LDB) skelbiamais duomenimis, šalyje stabiliai mažėja bedarbių skaičius, šiuo metu sudarantis 8,6 proc. visų darbingo amžiaus asmenų. Taip pat, LDB ir „Sodros“ skelbiamoje statistikoje nurodoma, kad Lietuvoje populiariausia ir paklausiausia specialybė yra pardavėjų, tuo tarpu šalyje per mėnesį daugiausiai uždirba skrydžių vadovai.

Lietuvoje populiariausia specialybė – parduotuvių pardavėjai, jais dirba  61,6 tūkst. žmonių. Antri pagal populiarumą –  įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai (50,5 tūkst.). Toliau rikiuojasi sunkiasvorių ir krovininių automobilių vairuotojai (45,3 tūkst.), biurų, viešbučių valytojai, kambarinės ir pagalbininkai (39,8 tūkst.), bei reklamos ir rinkodaros specialistai (38,6 tūkst.).

Neatskaičius mokesčių, daugiausiai per vieną mėnesį šalyje uždirba skrydžių vadovai – 10 880 Lt, teisėjai – 8 205 Lt, orlaivių pilotai – 8 092 Lt, teisės aktų leidėjai – 7 365 Lt, finansinių ir draudimo paslaugų padalinių vadovai – 7 083 Lt. Tuo tarpu kaip išsidėsto kitų dirbančiųjų pajamos (neatskaičius mokesčių) yra išsidėsčiusios galite matyti lentelėje.

Darbo birža skelbia, kad šalyje mažėja bedarbių. Šiuo metu Lietuvos darbo biržos registre yra 156,5 tūkst. bedarbių – tai sudaro 8,6 proc. visų darbingo amžiaus šalies gyventojų. Daugiausiai galimybių įsidarbinti turi pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai, reklamos ir rinkodaros specialistai, virėjai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai, dažytojai, siuvėjai, administracijos sekretoriai ir statybininkai.

 

Rūta Geležinė, remiantis Lietuvos darbo biržos ir „Sodros“ duomenimis

 

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.