Singapūras taps mažiau atviras užsieniečiams

2014-08-04

Kaip praneša naujienų portalas bbc.co.uk, Singapūro vyriausybė priėmė naujus darbo įstatymus, apsunkinančius užsieniečių įsidarbinimą šalyje. Nauju įstatymu siekiama sudaryti geresnes galimybes įsidarbinti Singapūro piliečiams. Tuo tarpu kritikai teigia, kad šaliai, kurioje beveik kas trečias dirbantysis yra užsienietis, šis įstatymas gali būti labai žalingas.

Naujuoju įstatymu reikalaujama, kad tie darbai, už kuriuos siūlomas iki 9 600 JAV dolerių atlyginimus, būtų pirmiausiai reklamuojami Singapūro piliečiams ir teisę gyventi šalyje turintiems asmenims. Darbo skelbimas turės būti paskelbtas Singapūro valstybiniame puslapyje dvi savaites ir tik po to darbdavys galės siūlyti darbo vietą užsieniečiui.

Beveik 40 procentų dirbančiųjų Singapūre yra užsieniečiai. Daugelis darbuotojų čia atkeliavo iš Europos, Australijos ar kitų Azijos šalių, neturėdami galimybių įsidarbinti namuose. Dėl šios priežasties Singapūras iki šiol pasižymėjo atviros ir laisvos šalies reputacija.

Singapūro nacionalinis muziejus

Įstatymas sukėlė daug debatų šalyje. Kol vieni gyventojai džiaugiasi, kad turės daugiau galimybių darbo rinkoje, kritikai pažymi, kad vidutinėje ir ilgalaikėje perspektyvoje jis gali atnešti daug žalos šalies ekonomikai.

Kompanijoms bus sunkiau pasisamdyti reikalingais įgūdžiais pasižyminčius darbuotojus, ką samdančios kompanijos netrukus pajus. Šalyje jau esant tam tikrų specialistų trūkumai, naujasis įstatymas gali atbaidyti kai kuriuos investuotojus ir kompanijas iš Singapūro.

Šaliai, turinčiai mažai gamtinių išteklių, daugialypė ir įvairove pagrįsta darbo rinka yra gyvybiškai būtina, norint ir toliau išlaikyti sėkmingą ekonomikos augimą.

 

Parengė Rūta Geležinė, remiantis bbc.co.uk

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.