Vyks tarptautinis transporto atstovų forumas

2014-08-14

Sekančią savaitę vyks tarptautinis transporto atstovų susitikimas. Sutikime bus nagrinėjamos aktualiausios problemos, su kuriomis susiduria dirbantieji transporto sektoriuje Baltijos šalyse. Šiemet šis susitikimas vyks Latvijoje. Ventspilyje susiburs Lietuvos, Latvijos ir Estijos profesinių sąjungų atstovai.

Transporto sektoriaus darbuotojų, tarp kurių ir vairuotojų, padėtis vis dar yra viena labiausiai pažeidžiamų. Šios profesijos atstovams ypatingai dažnai tenka susidurti su mėginimais apgaudinėti ar patirti jų teisių pažeidinėjimus. Pavyzdžiui, šią vasarą baigėsi viena istorija, kai darbdavys iš vairuotojo-ekspeditoriaus neteisėtai reikalavo 20 000Lt už neva padarytą žalą. Nors, padedamas profsąjungos, vairuotojas sėkmingai apsigynė teisme, , tokius ir panašius darbdavių mėginimus apgaudinėti vis dar patiria didelė dalis vairuotojų.

Šiemet Lietuvą susitikime atstovausianti LPS „Sandrauga“ kviečia vairuotojus aktyviai ginti savo teises ir nebijoti jungtis į profsąjungas. Organizacija primena, kad skirtingai nuo visų kitų Lietuvos profesinių sąjungų, ji savo narius papildomai apsaugo naudodama užsienio patirtimi paremta narių neviešinimo sistema. Šiuo būdu narių tapatybė yra įslaptinama ir darbdavys nesužino, kas iš jo darbuotojų priklauso profesinei sąjungai.