„Sandrauga“ lankėsi Klaipėdoje ir Alytuje

2014-08-29

Šiandien Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ (toliau – LPSF „Sandrauga“) atstovai lankėsi Klaipėdos ir Alytaus apskrityse, kur susitikimuose su šių apskričių VPK vadovais domėjosi, kaip vykdoma kriminalinio nusikaltimų skyriaus reorganizacija ir kokios darbuotojus liečiančios naujovės yra numatomos sekančiuose etapuose. Po susitikimų buvo vykdomos konsultacijos su šiuose apskrityse dirbančiais nariais – policijos pareigūnais.

 

Klaipėdos ir Alytaus VPK vadovai ir administracijos darbuotojai pristatė vykdomos kriminalinio nusikaltimų skyriaus reorganizacijos naujo etapo planus. Jie tikino dedantys visas pastangas, kad pareigūnų darbo sąlygos nesuprastėtų, bei ieškantys geriausių sprendimų kaip užtikrinti, kad kuo daugiau darbuotojų išsaugotų darbą. Vis dėl to, nuo rugsėjo pirmos dienos daliai pareigūnų gali būti įteikti įspėjimo lapeliai apie galimą atleidimą dėl pareigybės naikinimo. Profesinės sąjungos atstovai ragino vadovus tokiu atveju dar intensyviau ieškoti būtų, kaip šiems pareigūnams pasiūlyti alternatyvias darbo vietas ar sudaryti galimybes kelti kvalifikaciją.

Po susitikimų su apskričių vadovais buvo vykdomos konsultacijos. LPSF „Sandrauga“ teisininkai atsakė į nariams rūpimus klausimus, patarė kaip geriausia elgtis situacijose, su kuriomis jie susiduria, kalbėjosi kitais klausimais. Pareigūnai išsakė daug dvejonių dėl vykdomų reformų, nes jiems pateikiama informacija kol kas yra labai abstrakti, todėl LPSF „Sandrauga“ dar kartą juos paragino savalaikiai konsultuotis su profesine sąjunga, kad gavus atleidimo lapelius nebūtų praleisti terminai ir būtų suteikti visa kita aktuali informacija kaip tokioje situacijoje privalo elgtis darbdavys ir kaip – darbuotojas.

Tuo tarpu, kol viena LPSF „Sandrauga“ delegacija bendravo su Klaipėdos ir Alytaus VPK vadovais, bei konsultavo šiuose apskrityje dirbančius policijos pareigūnus, kita profesinės sąjungos atstovų grupė dalyvavo Vilniuje vykusioje konferencijoje, skirtoje aptarti „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinis-administracinis modelis“ tyrimų rezultatus. Plačiau apie tai skaitykite vėliau.

LPSF „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.