Skelbiamas įspėjamasis mokytojų streikas pristatytas spaudos konferencijoje

2014-11-05

Šiandien buvo surengta spaudos konferencija, kurios metu Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, kartu su švietimo darbuotojų profesinių sąjungų jungtinės  atstovybės kolegomis ir Lietuvos tėvų forumo pirmininku Audriumi Murausku susirinkusiems žiniasklaidos atstovams pasakojo apie lapkričio 13 dieną įvyksiantį įspėjamąjį švietimo darbuotojų streiką.

Šiandien šalies ugdymo įstaigų vadovams buvo įteikti pranešimai apie po savaitės prasidėsiantį įspėjamąjį streiką. Įspėjamajam streikui buvo pritarta ir vakar vykusio „Sandrauga“ komiteto posėdžio metu. Bendrojo ugdymo mokyklos streiką pradės 8 val., o ikimokyklinio ir neformaliojo švietimo įstaigose bus streikuojama nuo įstaigų darbo pradžios. Įspėjamasis streikas truks dvi valandas.

Švietimo darbuotojai nuo birželio mėnesio kantriai laukė, kol prasidės derybos su Švietimo ir mokslo ministerija dėl įteiktų reikalavimų, kurių pagrindinis – grąžinti per krizę sumažintas mokinių ugdymui skiriamas lėšas. Ministras Dainius Pavalkis nesudarė sąlygų taikiai išspręsti kolektyvinį ginčą, o konfliktui pasiekus kulminaciją – išėjo atostogų.

Tuo tarpu Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose ugdymo planai vykdomi geriausiu atveju 70 proc., popamokinio ugdymo beveik nėra, ikimokyklinio ugdymo pedagogų algos priartėjo prie minimumo, o švietimui lėšų kitų metų biudžete numatyta skirti dar mažiau. Tragiška situacija švietime kelia didelį nerimą ir tėvų organizacijoms.

Spalio 31 d. Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė (Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“) informavo Vyriausybę apie lapkričio 13 d. rengiamą įspėjamąjį streiką.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *