Vyrai gražiais drabužiais: ką išduoda jūsų kaklaraiščio spalva?

2014-11-08 

Taip skamba truputį kaip „abra-kabara“, tačiau kaklaraiščio spalvos pasirinkimas siunčia tam tikrą žinutę. Ekspertai sako, kad spalvos turi specifines reikšmes, todėl tas pats kostiumas su skirtingų spalvų kaklaraiščiais gali sukelti labai skirtingas reakcijas. Didžiosios Britanijos dienraštis bbc.co.uk pakalbino keletą ekspertų ir išskyrė, ką skelbia šių aksesuarų spalvos. Nesvarbu, ar nešiojate kostiumą kasdien, ar tiesiog artėja proga, kuomet turėsite jį užsivilkti, keletas patarimų padės išsirinkti labiausiai tinkamą.

50 atspalvių…mėlynos

Nesate tikri, kad jūsų kaklaraištis siunčia tinkamą žinutę? Tuomet rinkitės mėlyną. Mėlyni kaklaraiščiai laikomi visuomet gera investicija.

Žmonėms jie asocijuojasi su dangumi ir vandeniu, todėl sukelia „raminantį“ efektą ir yra saugus pasirinkimas. Raštuoti mėlyni kaklaraiščiai yra tapę klasikiniu pasirinkimu, jie asocijuojasi su profesionalumu ir yra plačiai paplitę tarptautinėje verslo aplinkoje – tarsi tapę pasauline galios spalva.

Kobalto atspalvio kaklaraištis – ryškus, tačiau neišsišokantis

Šviesią ir subtiliai mėlyną spalvą galima rinktis norint pasirodyti švelniu ir linkusiu į savistabą, tuo tarpu sodraus ar kobalto atspalvio (žr. paveikslėlį) mėlynas kaklaraištis padės išsiskirti neišsišokant. Šios spalvos primena pilotų ar jūrininkų uniformas, todėl aplinkiniams kelia pasitikėjimą, o šio kaklaraiščio nešiotojui – pasitikėjimo suteikia.

Galingosios raudonos

Ne veltui daugelis politikų mielai dėvi raudonos spalvos kaklaraiščius, kuriuos derina su šviesiais marškiniais ir tamsesniais kostiumais. Raudonas – tai galios kaklaraištis, kuris perteikia stiprybę ir aistrą. Žinoma, konkretus raudonos atspalvis taip pat svarbu.

Tamsūs tonai, tokie kaip bordo, padeda stiprinti pasitikėjimą, o šviesūs raudoni ar rausvi kaklaraiščiai labiau siunčia žinute apie jūsų stiliaus jausmą ir demonstruoja kūrybingumą. Beje, rožinė spalva kažkada buvo laikoma išimtinai vyriška, o šiais laikais labiau signalizuoja solidarumą su moterimis.

Lygius, blizgančius raudonus kaklaraiščius verta rinktis kai vadovaujate projektui ar norite parodyti, kad esate ambicingas. Matinis ar raštuotas raudonas kaklaraištis – kiek subtilesnis būdas išreikšti galią.

Karališkosios violetinės

Vietoje raudonos, galima rinktis ir violetinės spalvos kaklaraištį, kuris taip pat demonstruoja pasitikėjimą savimi ir padeda sukurti įsimenamą įspūdį. Violetinė spalva, tradiciškai siejama su kilmingumu ir turtu, pastaruoju metu vis labiau įsigali ir darbo aplinkoje.

Apskritai, kiek mažiau tradicinių spalvų kaklaraiščiai padeda parodyti, kad gerai jaučiatės savo kailyje ir esate tas žmogus, su kuriuo galima užmegzti ryšius.

Tamsesnių atspalvių violetiniai kaklaraiščiai tinka prie šviesesnių atspalvių violetinių marškinių ir yra dėvimi, kai norima išsiskirti iš minios truputi drąsesniu įvaizdžiu, tačiau neišsišokant.

Juoda afera

Jų nereikėtų rinktis posėdžiams ar kasdienai,tačiau kokteilių vakarėliui ar prašmatnesnei vakarienei juodas kaklaraištis padeda sukurti rafinuotą atmosferą.

Formalus jodas kaklaraištis dažnai gali gali pasirodyti arogantiškas ar „perspaustas“ sprendimas, jis netinka norint parodyti, kad įsiliejate į kolektyvą. Dažnai verčiau yra rinktis pilkus atspalvius, kurie taip pat atrodo rafinuotai, tačiau ne taip pretenzingai.

Pilka spalva gali atrodyti taip pat charizmatiškai ir labai madingai, ją geriausiai derinti prie šviesesnių, pastelinių spalvų marškinių. Šviesios spalvos spindintis kaklaraištis padės, jeigu norite labiau spindinčio/nublizginto įvaizdžio.

Saulėtoji geltona

Geltona spalva asocijuojasi su saule. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui Anglijoje, geltonos spalvos kaklaraiščiai yra tapę tradiciniais. Jie signalizuoja pasitikėjimą savimi, gyvybingumą ir spindesį. Jūsų kolegoms geltonas kaklaraištis gali kelti įpūdį, kad esate labiau prieinamas. Daugeliui, geltonas kaklaraištis demonstruoja optimizmą ir pozityvų požiūrį į gyvenimą.

Žemės spalvos

Odos spalvos, ruda, žemės atspalviai, lašišos rausva ir geltona laikomos „draugiškesnėmis“ spalvomis, tinkamomis labiau „atsipalaidavusiame“ garderobe. Jos rekomenduojamos tiems, kuriems darbe dažnai tenka bendrauti su kitais žmonėmis – pardavėjams, mokytojams, ar dirbantiesiems aptarnavimo sferoje.

Dėvint rudą kaklaraištį svarbu atkreipti dėmesį, ar jis nėra per daug paprastas, nes tai gali sukelti nuobodžios asmenybės įspūdį. Rusvai gelsvas kaklaraištis gali sukelti per daug atsipūtusio žmogaus įspūdį.

Žemės tonų kaklaraiščių verčiau nederinti su panašių atspalvių marškiniais, o jeigu darbe siekiate paaukštinimo ar norite išsiskirti, bei atkreipti dėmesį į savo pasiekimus – verčiau šių spalvų apskritai vengti.

Žalias sodas

Žalia spalva asocijuojasi su keletu dalykų, pradedant gamtos atgimimu, baigiant (kai kuriose šalyse) pinigais. Tačiau darbe žalia gali būti per daug rėksminga. Čia galioja taisyklė „ar nori atkreipti dėmesį į savo kaklaraištį, ar asmenybę?“

Pasirinkti tinkamą žalią kaklaraištį sudėtinga.  Šviesiai žalia spalva dažnai yra per daug blaškanti, prie jos sunku priderinti kostiumą ar marškinius. Vis dėl to,  tokios spalvos kaklaraištis, papuoštas subtiliu raštu, gali puikiai derėti su neutralių spalvų marškiniais.

Kultūriniai nesusipratimai

Nepamirškite, kad skirtingos spalvos turi skirtingas reikšmes įvairiose šalyse. Pavyzdžiui, geltonas kaklaraištis Indijoje reikštų, kad esate pardavėjas, o baltas kaklaraištis Kinijoje – kad gedite.

 Parengė Rūta Geležinė, pagal bbc.co.uk

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *