Dėl ne pilnu etatu ar mažiau už „minimumą“ dirbančių darbuotojų, verslininkai aiškins ir VMI, ir Sodrai

2014-11-12

Verslininkai, atėję į valstybinę mokesčių inspekciją (sutr.-VMI) pasiaiškinti dėl ne pilnu etatu ar mažiau už „minimumą“ dirbančių darbuotojų, neturėtų nustebti ten sutikę ir „Sodros“ atstovų, praneša VMI. Šios dvi institucijos sutarė bendradarbiauti nustatant prievolių nevykdančius verslininkus, kartu tikrins skolininkus bei mokesčių mokėtojus, neteisėtai mokančius mažiau mokesčių ir įmokų.

Verslininkai, atėję į VMI pasiaiškinti dėl ne pilnu etatu ar mažiau už „minimumą“ dirbančių darbuotojų, neturėtų nustebti ten sutikę ir „Sodros“ atstovų.  Pranešama, kad VMI ir „Sodros“ teritoriniai padaliniai jau ėmėsi bendro darbo.

VMI skiria ypatingą dėmesį įmonėms, kuriose darbuotojai įdarbinami ne pilnu etatu ar gauna mažesnį nei minimalų darbo užmokestį. Ne paslaptis, kad dalis įmonių taip bando neteisėtai susimažinti mokamą gyventojų pajamų mokestį, nesumoka visų priklausančių įmokų „Sodrai“.

Rizikingiausios įmonės sulaukia VMI inspektorių vizito, o kitai daliai taikomas modelis „Įspėjau – pasirink“: įmonių vadovams siunčiami įspėjamieji laiškai arba jie kviečiami į VMI pasiaiškinti. Nuo šiol „Įspėjau – pasirink“ pokalbiuose, kuriuose mokesčių mokėtojai administratoriui aiškinasi ir teikia argumentus dėl galimo darbo santykių mokesčių vengimo, dalyvaus ir išsamią informaciją apie darbdavius valdančių „Sodros“ teritorinių padalinių darbuotojai.

„Taikomo modelio „Įspėjau – pasirink“ rezultatai rodo, kad darbdaviams kartais užtenka vien tik institucijos parodyto dėmesio. Po stebėsenos veiksmų, kaip juos traktuoja VMI, 3360-yje įmonių darbuotojų, gaunančių mažesnį nei minimalų atlyginimą, dalis sumažėjo 10 proc., kai tuo tarpu visoje šalyje – tik apie 3 proc.“, – informuoja VMI viršininkas D. Bradauskas, pažymėdamas, kad „Sodros“ darbuotojų pateikta informacija įmonių vadovams dar labiau padės „apsispręsti“ tinkamai vykdyti mokestines prievoles.

VMI inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.