Iki euro įvedimo liko mėnuo

2014-12-01

Lygiai po mėnesio, nuo 2015 sausio pirmos dienos mūsų šalyje yra įvedamas euras. Prasidėjus paskutiniam litų, kaip oficialios Lietuvos valiutos, mėnesiui, Lietuvos bankas skelbia pradėjęs platinti pirmųjų lietuviškų eurų rinkinius. 

 

Vieno tokio rinkinio kaina – 40 litų, o jį sudarančių monetų  vertė – 11,59 euro (40,02 Lt). Kol kas juos įsigyti galima Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune, bei komerciniuose bankuose. Nuo gruodžio 4 d. rinkiniais prekiauti pradės ir „Lietuvos paštas“. Rinkinį gyventojams sudarys: po tris 1, 2, 10, 20, 50 euro centų, 1 bei 2 eurų monetos, taip pat dvi 5 euro centų monetos.

Eurų banknotai visose šalyse yra vienodi, o monetų viena pusė ‒ bendra, kita – būdinga konkrečiai šaliai. Lietuvos monetos nacionalinėje pusėje nukaldintas šalies simbolis – Vytis, apsuptas 12 žvaigždžių.

Kol kas skubėti keistis litus į eurus gyventojams nerekomenduojama, nes iki sausio 1 dienos ši paslauga yra mokama. Nuo 2015 metų sausio pirmos dienos grynieji litai bus keičiami į naująją valiutą nemokamai, tai padaryti bus galima Lietuvos banke, komerciniuose bankuose, „Lietuvos pašte“, kai kuriose kredito unijose.

Tiesa, skirtingose vietose litus į eurus išsikeisti bus galima ne vienodą laiko tarpą. Pavyzdžiui, „Lietuvos paštas“ ir kai kurios kredito unijos litus į eurus nemokamai keis tik dienų nuo euro įvedimo – iki 2015 m. kovo 1 d. Tuo tarpu komerciniuose bankuose tai padaryti bus galima per pirmą 2015 metų pusmetį – iki birželio 30d.

Taip pat skelbiama, kad Lietuvos bankas (savo kasose Vilniuje ir Kaune) litus į eurus keis nemokamai neribotą laiką ir neribotą kiekį.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *