Prasidėjo mokytojų streikas išryškino ir politines šalies problemas

2014-12-02

Šiandien šalies mokyklose ir darželiuose prasidėjo neterminuotas pedagogų streikas. Atkurti iki krizinį finansavimą švietimui mokytojai ir darželių auklėtojai reikalauja jau pusę metų, tačiau kai žodžius pakeitė realūs veiksmai – iš pradžių įspėjamasis streikas, o po jo neterminuotasis – išryškėjo ne tik švietimo sistemos, bet ir kur kas gilesnės visos šalies problemos.

Šiandien Lietuvos mokytojai ir darželių auklėtojai pradėjo neterminuotą streiką, reikalaudami pagaliau imtis vykdyti dar birželio 17 dieną iškeltus reikalavimus. Savo pilietine teise besinaudojantiems švietėjams, paskelbus apie ketinimą streikuoti, teko susipažinti ne tik su švietimo sistemos, bet ir visos visuomenės tamsiąja puse.

Štai vienoje Kauno mokykloje dirbanti Rasa (vardas pakeistas) pasakoja, kad sužinojusi apie vykdomą balsavimą dėl streiko, mokyklos vadovė jau surengė ėmėsi priemonių, apie kokias skaitome nebent istorijose apie šnipus. Rasai teko atlaikyti psichologinį spaudimą, kolegų nuteikinėjimą prieš ją, grasinimus teismais ir darbo praradimu, kvotas apie kitus streiko idėją palaikančius pedagogus…

Žinoma, šios mokyklos vadovą būtų galima tiesiog apkaltinti kompetencijos trūkumu ir įstatymų neišmanymu, galų gale tiesiog tiesmuku piktavališkumu. Tačiau pedagogų persekiojimas ir  psichologinis terorizmas – toli gražu ne pavienių mokyklų problema, o plataus masto tendencija.

Prasidėjus organizacinėms streiko procedūroms ne retas mokyklos vadovas ėmė elgtis lyg beždžionėlė, geriau ar prasčiau atkartodama visos švietimo sistemos vadovo – paties ministro elgesį.

Iš pradžių nekreipęs dėmesio į problemą, vėliau švietimo ir mokslo ministras ėmėsi grasinimų ir propagandos: pasipylė kaltinimai, kad streikas neteisėtas, iškelti reikalavimai neįgyvendinami, o ir apskritai derybos ne tik vyksta, bet Švietimo ir mokslo ministerija jau išvis kaip ir įgyvendinusi visus reikalavimus… juk kažkada keliais centais „kilstelėtų“ atlyginimų turėtų užtekti?

O kol pati ŠMM negali apsispręsti, kuo ji ir kodėl užsiima, pedagogai ir toliau ramiai, kultūringai, tačiau atkakliai tęsia streiką.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *