Susitikimas Seime

2013-01-16

Lietuvos profesinių sąjungų centrui priklausančių organizacijų atstovai susitiko su Lietuvos
Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo ir kultūros komiteto pirmininke A. Pitrėniene. Lietuvos profesinės sąjungos ,,Sandrauga“ švietimo ir kultūros darbuotojų sektorių atstovavo ,,Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis ir teisininkas Deividas Beržinskas.
Kęstutis Juknis posėdžio pradžioje kreipėsi į komiteto pirmininkę akcentuodamas sistemines problemas švietimo ir ugdymo įstaigose. Tai – lėšų ,,taupymo“ ir jų paskirstymo uždarumas, slepiant jų panaudojimą nuo profesinių sąjungų atstovų, socialinio dialogo nebuvimą įvairiuose lygmenyse, vadovų, direktorių savivalę ir akivaizdų teisės normų ignoravimą, darbuotojų grupių diskriminaciją išmokant ,,premijas“, kai sutaupomas darbo užmokestis, priverstinį neapmokamą mokytojų darbą (budėjimas, dalyvavimas renginiuose, mokyklos tarybos posėdžiuose).
Mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė ryškiai priminė mokinių skaičiaus normalizavimą klasėse. Ji priminė, kad nepriklausomybės pradžioje didžiausias klasėje leidžiamas mokinių skaičius buvo 24 mokiniai. Šiandien klasėse yra virš 30 mokinių, todėl pasiekti aukštą mokinių paruošimo kokybę tampa sudėtinga.
Kaišiadorių susivienijimo pirmininkas remdamasis oficialiais skaičiais pagrindė galimus kelius sprendžiant mokyklų finansavimo klausimus.
Kalbėdama apie didžiules švietimo problemas komiteto pirmininkė paprašė raštu išdėstyti aktualiausius klausimus ir pažadėjo kartu su Švietimo ir mokslo ministerija imtis darbo.
Baigiantis posėdžiui Kęstutis Juknis priminė A.Pitrėnienei, kad čia posėdyje dalyvaujantys profsąjungų lyderiai turi didžiulę, ilgametę kovos patirtį, ginat didžiausios socialinės grupės Lietuvoje interesus. Kaip simbolį komiteto pirmininkei buvo įteiktas ,,Sandrauga“ kalendorius ir palinkėta užsirašyti į jį nuveiktus darbus. Sutarta sekantį posėdį organizuoti Kaune.

,,Sandrauga“ informacija

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *