2015 metų darbo rinkos prognozė

2015-02-03

Lietuvos darbo birža pristatė 2015 metų darbo rinkos prognozes, bei įvardino profesijų grupes, turinčias didžiausias ir mažiausias galimybes įsidarbinti. Įvardintos ne tik konkrečios specialybės, bet ir bendra, visame pasaulyje ryškėjanti tendencija: kvalifikuotų darbuotojų poreikis.

„Įsidarbinimo galimybių barometre 2015“, kurį parengė Lietuvos darbo birža (sutr.-LDB), pažymima, kad šiais metais paklausi specialistai bus sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, suvirintojai, kailininkai ir kepurininkai, darbininkai izoliuotojai, metalinių konstrukcijų ruošėjai ir montuotojai, bei siuvėjai.

Tuo tarpu teisininkams, žurnalistams, mokytojams, lengvųjų automobilių, taksi, furgonų vairuotojams ir dažytojams, ieškantiems ar keičiantiems darbą, teks itin pasistengti – jų galimybės įsidarbinti vertinamos kaip labai mažos.

Šis vertinimas parengtas remiantis LDB ekspertų nuomone ir darbdavių apklausomis. Kai kurių profesijų atstovų įsidarbinimo situacija dėl nenumatytų aplinkybių gali keistis. Verta atkreipti dėmesį, kad įsidarbinimo galimybių vertinimas varijuoja skirtingose savivaldybėse. Jeigu svarstote, ar verta šiais metais keisti darbą, savo profesijos specialistų paklausą galite pasitikrinti  „Įsidarbinimo galimybių barometre 2015“ čia.

LDB taip pat atkreipia dėmesį, kad šiais metais 75% visų darbo pasiūlymų bus skirta kvalifikuotiems specialistams. Panašias tendencijas patvirtina ir tarptautinės tyrimų bendrovės „McKinsey&Company“ prognozė, kad 2020 m. pasaulinėje darbo rinkoje trūks  kvalifikuotų specialistų, kai tuo tarpu nekvalifikuotųjų bus maždaug 90–95 mln. perteklius.

Tiesa, „kvalifikuoto darbuotojo“ supratimas skirtingose šalyse skiriasi. Išsivysčiusiose šalyse į nekvalifikuotų – o tiksliau, nepakankamai kvalifikuotų – specialistų tarpą gali patekti kiekvienas darbuotojas, neturintis aukštojo išsilavinimo. Tuo tarpu Indijoje, pavyzdžiui, jau ateinančio dešimtmečio pabaigoje gali trūkti 13 mln. vidurinį išsilavinimą turinčių darbuotojų.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Lietuvos darbo biržos, „Verslo žinios“ ir cv.lt inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *