Atlyginimai kils, bet tai nedžiugina?

2015-02-12

Lietuvos dirbantieji mano, kad šiais metais atlyginimai kils, rodo apklausos. Tiesa, dėl to katučių ploti jie neskuba. Mažiau nei kas dešimtas dirbantysis galvoja, kad atlyginimų kilimą jis „pajus“ – likusieji įtaria, kad algų kėlimas juos arba visai aplenks, arba bus toks nežymus, kad brangstant prekėms ir paslaugoms, „geresnio“ gyvenimo tikėtis neverta.

Kaip skelbia šalies žiniasklaida, optimizmo atlyginimų klausimais įkvepia trys pagrindinės priežastys. Pirma, po rudenį šalyje nuaidėjusių švietimo darbuotojų streikų, jau nuspręsta didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus. Taip pat tikimasi, kad nuo liepos mėnesio 25 Eur paaugs ir minimali mėnesio alga (MMA). Trečia priežastis, žinoma, yra euro įvedimas Lietuvoje.

Tiesa, nors atlyginimų augimą pranašauja net 72 proc. apklausose dalyvavusių dirbančiųjų, didžioji dauguma greta pamini ir po priežastį, kodėl tai jų nedžiugins:

  • Pakilusius atlyginimus „suvalgys“ infliacija, t.y. kad ir kiek pakiltų algos, pragyvenimas vis vien pabrangs labiau – tokia pesimistine nuomone pasižymi daugiausiai – 21 proc.- apklaustųjų;
  • Atlyginimai pakils tik keliais centais – tiek, kiek reikia norint suapvalinti po euro įvedimo kiek kebliai algalapyje atrodančias sumas, sako 14 proc. apklaustųjų;
  • Atlyginimai kils tik patiems darbdaviams, teigia 13 proc. apklaustųjų;

Užtat 8 proc. yra nepataisomi optimistai ir mano, kad visi dirbantieji šiemet uždirbs žymiai daugiau.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Delfi.lt ir cvmarket.inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *