Optimizmas baigėsi – atlyginimų lūkesčiai vėl krenta

2015-02-19

Kaip rašėme anksčiau, euro įvedimas paskatino dirbančiuosius tikėtis didesnio atlyginimo. Tačiau naujausia informacija rodo, kad darbdavių taktika „dabar nėra iš ko, dar palaukime“ pasiteisino – vasario mėnesį atlyginimų lūkesčiai vėl sumažėjo.  Tiesa, sumažėję atlyginimų lūkesčiai užfiksuoti tarp darbo ieškančiųjų, o ne tarp pastovius darbus jau turinčių darbuotojų.

Kaip rašo portalas cv.lt , stebėjęs darbo skelbimų duomenis, sausio mėnesį darbo ieškantieji prašė maždaug 10 procentų didesnio atlygio negu gruodį. Tuo tarpu vasario mėnesį jų lūkesčiai vėl sumažėjo.  Šiuo metu vidutinis atlygis, kurio tikisi (būsimi) darbuotojai yra 790 Eur, arba apie 2700 Lt.

Manoma, kad sausio mėnesį buvo tikimasi didesnių atlyginimų dėl euro įvedimo. O tiksliau – skirtumas atsirado apvalinant pageidaujamą algą litais į eurus. Tuo tarpu vasario mėnesio rezultatus portalas cv.lt apibūdina taip: „darbuotojų norai pradėjo taikytis prie realių darbdavių galimybių.“

Tiesa, apie dirbančiųjų „norus“ ir „realias“ darbdavių galimybes galima diskutuoti ilgai ir plačiai, tačiau išvados, kaip valiutos pasikeitimas iš tikrųjų paveikė dirbančiųjų atlyginimus, dar teks palaukti – tikroji situacija paaiškės dar po kelių mėnesių, kuomet atlyginimų rinka nusistovės.

Parengė Rūta Geležinė, pagal cv.lt.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.