„Socialinio modelio“ pėdomis panoro sekti ir ŠMM

2015-03-30

Neseniai visuomenei pristatytas kontoversiškasis „Socialinio modelio“ projektas, pastaruoju metu dažniausiai linksniuojamas dėl užmojo pakeisti LR Darbo kodeksą naujuoju, matyt, įkvėpė ir Švietimo ir mokslo ministeriją. Ji praneša taip pat pavedusi mokslininkų grupei sukurti projektą skambiu pavadinimu „Gerovės visuomenė“, kurio tikslas ne ką menkiau skambus – siūlyti būdus kaip „sukurti  visoms socialinėms grupėms palankią aplinką“.

Terminas Gerovės visuomenė apibūdina gerovę plėtoti įsipareigojusioje valstybėje gyvenančią visuomenę, kurios piliečiai patys aktyviai įsitraukę į savo pačių gerovės kūrimą. Šis terminas labiau siejasi su individualistiniu gerovės supratimu, pagal kurį, kurdami gerovę žmonės yra ne tik valstybės piliečiai, bet ir aktyvūs visuomenės nariai (lmt.lt inf.).

Švietimo ir mokslo ministerija (sutr. – ŠMM) praneša patvirtinusi nacionalinę mokslo programą „Gerovės visuomenė“. Mokslininkų grupei pavesta atlikti visapusišką „gerovės visuomenės“ raidos  Lietuvoje analizę, kuria remiantis būtų rengiami valstybės institucijoms skirti sprendimai ir rekomendacijos, t.y. būtų formuojama gerovės visuomenės vystymosi strategija ir politika.

Kaip teigiama ŠMM pranešime spaudai, „programos tikslas – kompleksiškai išanalizuoti gerovės visuomenės Lietuvoje plėtros prielaidas, veiksnius, tendencijas, jos raidos galimybes bei trikdžius, padėti valstybės institucijoms parengti strateginių sprendimų ir rekomendacijų gerovės visuomenei plėtoti“.

Programoje „Gerovės visuomenė“ pabrėžiama, kad mūsų šalies socialinės gerovės sistemos sėkminga plėtra turėtų būti grindžiama išsamia įvairių visuomenės grupių gyvenimo sąlygų ir socialinės politikos padarinių analize. Ten pat išsakomas ir dar vienas, itin optimistiškai skambantis tikslas, kad tai padėtų rasti sprendimų, kaip pasiekti, kad „ekonominio augimo rezultatai sėkmingiau pasiektų visus gyventojų sluoksnius“.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos, bei Lietuvos mokslo tarybos inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *