Laimingiausios pasaulio profesijos

2015-04-12 

Mokytojai, sodininkai, asmeniniai asistentai – šios profesijos yra dažniausiai linksniuojamos kaip pačios laimingiausios profesijos pasaulyje. Britų dienraščio The Guardian žurnalistai pažvelgė į devynias apklausas ir apklausė savo skaitytojus, kad išsiaiškintų – tai kuri gi profesija pasaulyje yra „laimingiausia“?

Taigi, laimingiausiu darbu pasaulyje gali pasigirti inžinieriai. Po to rikiuojasi mokytojai, bei slaugytojai. „Laimės sąraše“ nuo jų nedaug atsiliko ir žemdirbiai, kirpėjai, visažistai bei dvasininkai. 

Įdomu ir tai, kad kalbant apie profesijas, pasitvirtina patarlė „pinigai laimės neatneša“. Tarp pasitenkinimo darbu ir didelio atlyginimo nebuvo atrasta stipraus ryšio, o sąrašo viršuje puikavosi ir tokios profesijos (pvz.: mokytojai ar slaugytojai), kurių atstovams reguliariai tenka reikalauti oraus atlygio už darbą netgi tokiomis ektremaliomis priemonėmis kaip streikas.

Taigi, ko reikia, kad darbas teiktų malonumą? Į šį klausimą atsakė laimingųjų profesijų atstovai: 

Adamas Klaitonas, The Guardian nuotr.

Inžinierius Adamas Klaitonas (org. Adam Clayton) dirba firmoje, kuriančioje prabangius ir sportinius automobilius. Jis sako, kad jo darbas labai dažnai sutampa su pomėgiais, tad ir nesijaučia kaip „darbas“. „Kiekviena diena atneša naujų iššūkių. Be to, man ypač patinka matyti ar skaityti 5 žvaigždučių atsiliepimus apie mašiną, prie kurios kūrimo prisidėjau ir aš“ – sako A.Klaitonas.

Mokytoja Karina Tompson sako, jos darbe jai daugiausiai džiaugsmo teikia „lemputės momentai“ – matymas, kai mokiniai padaro didelę pažangą. Ji taip pat pastebi, kad bendravimas su vaikas padeda išlikti jaunai, o pačiam darbui netrūksta juoko momentų, įvairovės ir kūrybingumo.

Seselė Džoana Apton, The Guardian nuotr.

Tuo tarpu jos kolegės, dirbančios su neįgaliais vaikais, pamini ir pasitenkinimo jausmą, kylantį iš supratimo koks naudingas yra jų darbas: „galimybė parodyti ateities kartoms, kad negalia nereiškia, jog negalėsi gyventi normalaus gyvenimo kaip visi kiti – tai mane padaro laimingą. Aš kasdien grįžtu namo su šypsena“. Šiai minčiai pritaria ir kurčiųjų vaikų mokytoja Martina Monksfild (org. Martine Monksfield), kuri sako, kad šis darbas „tai galimybė pakeisti pasaulį ir padaryti jį geresniu“.

Žinojimą, kad jų darbas yra naudingas ir svarbus, pamini ir seselės. Štai vaikų ligoninėje dirbanti Džesika Karodegas sako, kad jaučiasi laiminga, nes „kiekvieną dieną eini namo žinodamas, kad padėjai sergančiam vaikui ir jo šeimai – tu padarei skirtumą“.

The Guardian žurnalistai pažvelgė į devynis tyrimus, siekiančius nustatyti, kokį darbą dirbantys žmonės yra laimingiausi. Atrinkę pirmuosiuose tokių tyrimų dešimtukuose dažniausiai pasikartojančius rezultatus, jie tuomet apklausė ir savo skaitytojus.

Parengė Rūta Geležinė, pagal theguardian.co.uk.