Išeitinėms išmokoms – specialus forndas?

2015-04-22

Kaip skelbia šalies žiniasklaida,  vakar vykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo susitarta atleistiems darbuotojams išeitines išmokas mokėti iš specialaus fondo, kurį kauptų visi darbdaviai. Tačiau LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pastebi, kad tokiu būdu darbdavių pareigų atsiskaityti su dirbančiaisiais tiesiog būtų permesta valstybei, o dirbantiesiems gauti išeitines išmokas būtų sudėtingiau.

LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis

Šalies žiniasklaida skelbia, kad vakar posėdžiavusi Trišalė taryba pasiekė kompromisą dėl vieno Darbo kodekso projekto pasiūlymo. Tai – įkurti specialų fondą, kuris mokėtų išeitines išmokas atleistiems darbuotojams. Kaupti šį fondą privalėtų visi darbdaviai.

Tačiau, kaip portalui LRT.lt komentavo LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, „turės būti to fondo administravimas, o tai darys valstybė. Kai kurios mažesnės įmonės gali neturėti apyvartinių lėšų įmokoms į tą fondą“.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad toks fondas potencialiai apsunkintų dirbantiesiems išeitinių išmokų gavimą, nes reikalautų papildomų specialių žinių, pavyzdžiui, per kiek laiko reikia kreiptis į fondą, kokiu būdu tai daryti, kokią ir kaip „teisingai“ užpildyti formas ir t.t.

Daugiau galite skaityti:    LRT.lt,    Delfi.lt,    15min.lt

 

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.