III-ieji mokymai kaip kovoti su diskriminacija

2015-04-23

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ delegacija tobulina savo apie kovą su diskriminaciją trečiojoje – ir jau paskutinėje – mokymų ciklo dalyje. Diskriminacijos  atvejai yra itin sudėtingi, nes juos sunku tiksliai nustatyti, o dar sunkiau – įrodyti nenuginčijamais argumentais. Tačiau vis dažniau pastebint, kad darbdaviai imasi psichologinio spaudimo priemonių, siekdami atsikratyti nepatikusiu darbuotoju, diskriminacijos tema tampa labai aktuali, o kovoje su šiuo reiškiniu, stručio taktika įkišti galvą į smėlį ir apsimesti, kad problemos nėra – tikrai nepadės.

Pirmojoje seminarų ciklo dalyje profsąjungos atstovai domėjosi, kokius atvejus galima priskirti diskriminacijai, iš ko ji kyla, bei kokius padarinius sukelia tiek diskriminuojam asmeniui, tiek ir visai visuomenei, kurioje yra paplitusi.

Tuo tarpu antrojoje mokymų ciklo dalyje seminarų dalyviai gilinosi į diskriminacijos darbe problematiką: domėjosi, kokiomis priemonėmis galima nustatyti, bei įrodyti nesąžiningą elgesį su darbuotoju ar jų grupe, o taip pat – ir kokių veiksmų gali imtis profsąjunga, kad užkirstų kelią diskriminacijai darbe.

Jeigu Jūs manote, kad darbe esate diskriminuojama(-s), drąsiai kreipkitės į LPS „Sandrauga“, kuri kiekvieną ketvirtadienį, nuo 15 val., teikia nemokamas teisines konsultacijas civilinės, administracinės ir baudžiamosios teisės klausimais. Būtina išankstinė registracija telefonu (8 37) 20 65 97.