Tragedija Filipinuose: gaisras fabrike nusinešė 72 gyvybes

Nuotr.: The Guardian/AP

2015-05-14

Per avalynės fabrike įsiplieskusį gaisrą Filipinuose žuvo 72 ten dirbę žmonės, praneša Lietuvos ir užsienio žiniasklaida. Šis gaisras – viena iš gana dažnai pasitaikančių ir  žmonių žūtimis pasibaigiančių nelaimių, menkais darbo saugos standartais garsėjančioje Azijos šalyje.

Oficialūs šaltiniai praneša, kad per gaisrą žuvo 72 darbininkai. Manoma, kad sprogimu prasidėjęs gaisras kilo dėl pastate vykdytų suvirinimo darbų: kibirkštys padegė netoli įėjimo buvusias chemines medžiagas.

Policijos pareigūnė prie aukų kūnų: manoma, kad žuvusiųjų tapatybių nustatymas užtruks, nes palaikai labai smarkiai apdegę.
Nuotr.: The Guadian/ Bullit Marquez/AP

Vietos policija praneša, kad šiuo metu yra tiriama, kas kaltas dėl tragedijos. Tuo tarpu užsienio žiniasklaida cituoja išgyvenusių darbininkų, bei aukų artimųjų pasakojimus, iš kurių susidaro įspūdis, kad fabrike saugos ir sveikatos normos – beveik negaliojo.

Darbininkai buvo priversti dirbti apsupti cheminių medžiagų už mažesnį nei minimalų atlyginimą. Jei fabrike ir buvo laikomasi kokių nors priešgaisrinės saugos reikalavimų (tarkim, įrengti keli atsarginiai išėjimai), darbuotojai apie tai nieko nežinojo.

Filipinuose darbo saugos pažeidimai ir dėlto nutinkančios skaudžios nelaimės – jokia naujiena, ypatingai lūšnynų rajonuose.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis The Guardian ir BBC inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *