Kaip elgtis pedagogui reorganizacijos metu?

2015-05-25

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, pradėjo susitikimų su pedagogais maratoną. Mūsų teisininkai lankosi vidurinio, bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose, kurių dirbančiuosius konsultuoja struktūrinių pertvarkų ir kitų numatomų pakeitimų klausimais.

Šiandien vyksta pirmasis iš sekos susirinkimų, kurių metu LPS „Sandrauga“ teisininkai konsultuoja ir informuoja pedagogus, bei kitus švietimo įstaigų darbuotojus, kaip turi elgtis dirbantysis struktūrinių pertvarkų  ir kitų pakeitimų metu.

Be tokių temų, kaip reglamentuojama teisinė darbuotojų padėtis vykdant darbovietės struktūrinius pertvarkymus, šių susitikimų metu ypač didelis dėmesys skiriamas pokalbiui su dirbančiais ir jų keliamiems klausimams.

Darbas yra vertybė, tad savaime suprantama, kad žinios apie planuojamą darbovietės reorganizaciją, struktūrinius ar kt. pertvarkymus dirbantiesiems sukelia daug nerimo. Žmonės natūraliai jaudinasi ir svarsto, ar jų darbo vietą pertvarkos palies, ar ne.

„Pastebėjome, kad  šie susitikimai yra svarbūs ir psichologiniu aspektu. Žinant reorganizacijos procedūrų eigą, savo teisių ir pareigų tokiu metu, lieka mažiau nežinios, todėl žmogus jaučiasi bent truputį ramesnis“ – sako LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Tiesa, nors pedagogai ir yra pirmieji Lietuvoje savo tieses gynę streiku, tačiau pastebime, kad į pertvarkos klausimus nemaža dalis pedagogų žvelgia abejingai.

Ar dėmesį yra nukreipęs artėjantis atostogų metas, ar viltis, kad jų darbo vietos pertvarkos nepalies – galima tik spėlioti, tačiau pastaruoju metu aktyviausių kovotojų dėl savo darbo užmokesčio ir socialinių garantijų titulą iš pedagogų paveržė transporto sektoriaus darbuotojai.

Primename, kad LPS „Sandrauga“ teisininkai teikia nemokamas teisines konsultacijas kiekvieną ketvirtadienį nuo 15 val. Būtina išankstinė registracija tel.: (8-37) 20 65 97.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.