Socialinio modelio skubinimui – NE!

2015-06-01

Lietuvos profsąjungos priešinasi skubėjimui priimti prieštaringą ir daug nerimo dirbantiesiems keliantį socialinio modelio projektą. Po praėjusį penktadienį nuskambėjusio Premjero pareiškimo, kad kad birželio 8 dieną šis projektas bus svarstomas Vyriausybėje paskutinį kartą, profesinės sąjungos, įskaitant LPS „Sandrauga“ ruošiasi protesto akcijoms. Prisijunk ir tu!

Premjeras yra pasiryžęs darbo santykius ir socialinę apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimus pateikti Seimui nelaukiant, kol jį išnagrinės socialiniai partneriai.

Kaip informuoja Profsąjungų Naujienos, Trišalėje taryboje šiuo metu yra suderinti tik 120 iš 284 DK projekto straipsnių. Tad  pareiškimas, kad birželio 8 d. Vyriausybėje jis bus svarstomas paskutinį kartą, siunčia vienareikšmišką ir aiškią žinutę  –  šiuo projektu suderinti dirbančiųjų ir verslo interesus  net nesistengiama.

Kad siūlomas darbo santykius „liberalizuojantis“ projektas yra naudingas verslo, bet ne darbuotojų interesams, abejonės, ko gero, nekyla niekam, kam teko skaityti šį projektą. Vien ko vertas pasiūlymas palikti darbuotojams 1 mėn., vietoje dabar galiojančių ir DK 140 str. apibrėžiamų, išeitinių kompensacijų. Ir tai tik vienas pavyzdys, iš eilės mažinamų ir naikinamų dirbantiesiems svarbių socialinių garantijų, terminų, pagrindinių darbo sutarties nuostatų ir t.t.

Lietuvos profesinės sąjungos taria NE spaudimui skubiai ir neapgalvotai priimti šį projektą, bei ruošiasi protesto akcijoms. Kaip tu manai, kokios jos turėtų būti? Siūlyk savo idėjas, palik savo koordinates, prisijunk!

Savo pasiūlymus rašyk el.paštu zivile.z@sandrauga.lt

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *