Gal vietoje atlyginimo norėtumėte kojinių? Ne? Tai gal dešros?

2015-06-03

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša išaiškinusi naują atlyginimo „vokelyje“ rūšį. Kaip rašoma inspekcijos pranešime spaudai, „vienos bendrovės vadovas darbuotojams sudarė sąlygas apsipirkinėti prekybos centre ir už prekes sumokėdavo iš įmonės lėšų“. Metodas naujas, tačiau žala, padaroma darbuotojui, tokia pati kaip ir atlyginimų „vokelyje“.

VMI atkreipia dėmesį, kad sukčiaujanti įmonė buvo išaiškinta patikrinus išrašytų ir gautų PVM sąskaitų – faktūrų duomenis, kurie atskleidė, jog bendrovės darbuotojai „naudodamiesi darbdavio išduotomis bankinio atsiskaitymo kortelėmis, apsipirkinėdavo viename iš prekybos centrų, tačiau išlaidas už įsigytas prekes apmokėdavo bendrovė. Įvairių buities, asmens higienos, maisto prekių, alkoholinių gėrimų bei drabužių per dvejus metus iš įmonės lėšų buvo įsigyta beveik už 29 tūkst. eurų (apie 100 tūkst. litų), kuriuos bendrovė įtraukė į sąnaudas ir tokiu būdu susimažino mokėtiną pelno mokestį“.

Nesąžiningai bendrovės tokiu būdu sumažina savo pelno mokestį, bei mokesčius, kuriuos privalėtų mokėti nuo viso darbo užmokesčio.  Tačiau šis „gėris“ iš tiesų tėra nugnybiamas nuo valstybės ir paties darbuotojo, prarandančio dalį savo socialinių garantijų. Paprasčiausias toks pavyzdys – ligos pašalpa, kuri tiesiogiai priklauso nuo žmogaus atlyginimo. Oficialaus atlyginimo.

Parengė Rūta Geležinė, pagal VMI inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *